Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Freddie Mercury

Freddie Mercury

V lastním jménem Farrokh Bulsara. Narodil se 5. Září 1946 v Stone Town na ostrově Zanzibar. Jeho rodiče byli indové. Malému Farrokhovi se dostalo klasické britské výchovy, studoval na internátní škole, začal chodit na hodiny klavíru. Založil svou první hudební skupinu, The Hectics. Hrál zde na klavír a získal zde svoji přezdívku Freddie.

V roce 1964 se rodina přestěhovala do Velké Británie. Založil zde v roce 1968 s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem skupinu Smile. Po slibných začátcích se skupině přestalo dařit. A skupina se přeměnila na skupinu Queen. Hvězda skupiny začala stoupat. Natočila mnoho studiových a živých alb. Freddie exceloval na jevišti. Oblékal se do extravagantních kostýmů. Jeho hudba byla netradiční, avšak krásná a uchvacující. Jeho posluchači ho milovali a milují. Jeho hudba je nesmrtelná.

Okolo roku 1991 se veřejně spekulovalo o jeho špatném zdravotním stavu. Byl velmi psychicky i fyzicky unaven. Dne 23. listopadu přiznal, že trpí AIDS a 24. listopadu okolo 19. hodiny zemřel. Jeho pohřeb se uskutečnil 27. listopadu jen pro nejbližší přátele. Byl zpopelněn v Kensal Green a má se zato, že byl rozptýlen na břehu Ženevského jezera. Odešel genius rockové hudby.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_5435
P5303064
v-dolina2010-15
hipo3
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.