Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy

N eformálně se mu říkalo Jack Kennedy. Byl 35. Prezident USA. Podle americké veřejnosti je jednen z největších amerických prezidentů. Podle historiků je jeho význam spíše nadprůměrný. Během jeho vlády proběhla Invaze v Zátoce sviní na Kubě, Karibská krize. Vystavěla se Berlínská zeď, objevovaly se první střety ve Vietnamu. Probíhalo soupeření ve vesmíru mezi USA a SSSR.

Po celé období svého mandátu skrýval své zdravotní obtíže a také různé mimomanželské aktivity. Jeho ložem mělo projít na 2 000 žen a mezi nimi i Marilyn Monroe. Přesto ho jeho žena Jacquelin Bouvierová veřejně podporovala.

Občané ho milovali a i jeho žena se těšila velké oblibě. V zahraniční politice dominovalo soupeření se Sovětským svazem. Studená válka v podstatě roztáčela spirálu výdajů na zbrojení.

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho byl spáchán v pátek 22. Listopadu v Dallasu ve 12.30. Byl smrtelně zraněn střelou z pušky. Vyšetřovací komise došla k závěru, že atentát provedl Lee Harvey Oswald. Dodnes Patří Jack Kennedy mezi nejoblíbenější americké prezidenty.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-25
13-opava-jakartovice
04_prijezd_2409-2156
krajsky-odborn15
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.