Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Konopné lázně

Konopné lázně

N ajdete je ve zrenovovaném hotelu Bobík v jihočeských Volarech. Konopné lázně pomáhají nemocným trpícím kožními chorobami, jako je lupénka, atopický ekzém a zároveň ulevují od bolestí pohybového aparátu. V nabídce konopných lázní jsou rašelinové, ale i konopné zábaly a masáže. Můžete se těšit na koupele s konopným olejem a výživu na bázi konopí.

Konopné lázně jsou velkou vzácností a lidé si tak mohou dopřát nejen promasírování svých bolavých svalů konopnou mastí nebo prohřátí v rašelinovém zábalu s konopím, ale zároveň si pochutnají na konopném víně a sirupu, který je výborný na zvyšování imunity. Zakoupit si zde můžete potravinové doplňky s konopím. V hotelu Bobík naleznete vše pod jednou střechou. Pracují tady pouze certifikovaní pracovníci, kteří dál předávají poučení o konopí a jeho zdravotních účincích. V konopných lázních je příležitost zakoupit pro domácí procedury všechny přípravky.

Lázně jsou opatřeny moderním vybavením. Například multifunkční vana ve tvaru vajíčka, která umí vše od skotských střiků až po infrasaunu. Dále se tu nachází léčivá vana, kde si můžete poležet ve vodě s konopným olejem. Blahodárný vliv to má zejména na pohybový aparát, lupenku a dokonce i astma. V celém komplexu lázní je špičkové vybavení a díky tomu procedury zahrnují využití vířivých masážních van, hydromasážních van, lymfodrenáží, multifunkčních van, vibrosaun a suchých vodních masáží.

Konopné lázně se mohou pochlubit i poměrně vzácnou terapií rázovou vlnou. Pomoc tady nacházejí hlavně pacienti trpící bolestivými onemocněními, protože konopný olej slouží jako velmi účinná pomoc proti ekzémům, lupence, plísním, kožním alergiím, ale i na veškeré bolesti kloubů, šlach, svalů, zad a páteře. Bývají doporučovány sportovcům, těhotným ženám, dětem, lidem trpícím stresem, depresí, nedostatkem pohybu a všem těm kdo chtějí zdravěji žít.

Konopí má antibiotické a především protizánětlivé účinky. Prospěšné látky z konopí se chovají v těle jako bílé krvinky, ochraňují naši imunitu proti infekčním mikroorganismům i proti našim vlastním nekontrolovatelně se množícím buňkám (nádorový růst, rakovina). Kladné účinky má konopí také při bolestech hlavy, uvolňuje svalové napětí, bolesti, křeče, hojí popáleniny, povrchová zranění, záněty, otoky žil, bércové vředy. Dokonce dokáže tlumit lehké artritické a revmatické bolesti.

Konopný olej pečuje o pokožku velmi suchou, citlivou a podrážděnou, neboť olej zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, čím zvyšuje její přirozenou odolnost. Používá se na hluboké vrásky, protože konopný olej díky svému optimálnímu složení výborně vyhlazuje vrásky, vypíná a omlazuje pleť. Svoji oblibu si proto získal v profesionálních kosmetických salónech a to především díky rychlému omlazení pleti.

Jediný zdravotnický prostředek u nás z konopí, který se doporučuje na léčbu kožních potíží jako je akné, opruzeniny, opary, odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem, lupenku či odstranění bércových vředů je konopná mast a konopné semínka. Dále u nás seženete konopný olej, mýdlo, konopný krém a intimní konopný gel.

Karin Šimovcová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303066
img_9132
rakousko2011-07
img_3652
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.