Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Přichází sníh

Přichází sníh

M y obyčejní smrtelníci přijímáme sníh rozporuplně. Romantici jsou nadšení z nádherné zasněžené pohádky. Bohužel pohádky ve městech dlouho nevydrží, změní se na špinavou posolenou břečku. Potom se loučíme s našimi krásnými zimními botami a doma se snažíme vyčistit solné mapy z bot. Toto je možné, pokud kupujete ve značkových prodejnách. Pokud nakoupíte boty u jiných prodejců, nemusíte domů boty v celku vůbec donést.

Jiný přístup mají nadšenci, co si stoupnou na jezdící prkénka, v předminulém století se jim říkalo ski. My jim říkáme lyže. Naši pradědečkové si lyže vytvořili z prkének ze sudů. V dnešní době by asi prkénka neprošly. Pokud chcete zazářit, chce to světovou značku. Máme lyže na sjezd i na běžeckou stopu.

Takže vezmeme kalkulačku a můžeme počítat, lyže, vázání, boty, helma, oblečení, hůlky už se moc nepoužívají. A to všechno můžeme násobit počtem členů rodiny, kteří vyráží na svah. Podívat se na displej chce odvahu. Částka je hodně vysoká. Když máte doma malé děti, tak příští rok kupujete všechno znovu. A vy? Nesmíte přibrat, jinak je díra v peněžence ještě větší. Nakoupili, zaplatili, probrali se z mdlob. Můžeme vyrazit za sněhem a kopci. Benzín na cestu, pokud u nás není sníh, tak se výlet protáhne do cizích hor. Skipas a sjíždíme. Nějaký ten horký čaj a ono i vyhládne. Sníh není laciná záležitost. Myslím, že je lepší se naučit plavat a globální oteplování asi bude náš účet mít raději.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

19-opava-jakartovice
edf-tour-2010-bielsk...
cyklomaraton-k24-201...
33_zahajeni_2609-174...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.