Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Předvánoční stresy – hoďte za hlavu!

Předvánoční stresy – hoďte za hlavu!

V ybrat dárky, udělat seznam cukroví, nakoupit do zásoby, uklidit celý dům, nakoupit nějaké dárky, hlavně pro děti, protože právě ony mají vánoce nejraději. Ty malé stále většinou věří, že dárky nosí Ježíšek a už několik dní píšou dopisy a dávají je za okno a stále se chodí dívat, jestli už Ježíšek jejich psaníčko náhodou si nevzal. A když psaníčko zmizí, tak jsou rádi a už jen čekají a nemohou se dočkat, až už konečně nastane ten jejich den a to Štědrý večer….

Vánoce nám každým rokem přinášejí dostatek radosti, ale stále častěji i starosti. Můžeme si stokrát říkat, že je důležitější být s rodinou, než mít dokonale vyčištěnou, vyleštěnou podlahu, ale ruku na srdce, kolik z nás nakonec tomuto nutkání po alespoň lehké dokonalosti odolá a nechá smeták a ostatní uklízecí potřeby v koutě? Asi by to šlo spočítat na prstech jedné ruky.

V posledních dvou měsících se tak snažíme dohnat všechno, na co přes rok nebyl čas. To se také může negativně odrazit na našem zdraví. Nevyvážená strava, stres a bezpočet úkolů a to vše na nás doléhá.

Proto vše si naplánujte tak, aby vánoce byly jen radostí, ale ne starostí.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062156
m-r-polsko2011-18
luhacovice-11
v-dolina2011-02
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.