Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Závěrečná zkouška

Závěrečná zkouška

N edávno jsme si v rodině vzpomněli na jednu úsměvnou historku a mně nedá, abych se o ni nepodělila s ostatními. Máme příbuznou, která odmalička trpí problémy s nadváhou. Na vině byla jak rodinná dispozice, tak i způsob života rodičů. Proto nepomohly ani nejrůznější lázně zaměřené na snížení váhy. Monika zkrátka zůstávala hodně při těle.

V sedmnácti letech se rozhodla, že se zapíše do autoškoly a udělá si řidičský průkaz na malý motocykl. Rodiče totiž výhodně koupili malý motocykl zn. Simson a nikdo nepochyboval, že Monika řidičák udělá. Byla rázná, někdy víc kluk než děvče. Během celého kursu v autoškole neměla žádný problém, ten nastal až v den, kdy měla složit závěrečné zkoušky.

Vyjela na zkušební jízdu, za sebou policistu. A byl to zajímavý pohled, protože na malém motocyklu seděla ona - a za ní zkušební komisař, který kontroloval, zda dodržuje předpisy. A tak se stalo, že Monika cestou trochu najela na obrubník a hubeného policistu ztratila, což vůbec nezaznamenala a v souladu se všemi pravidly silničního provozu pokračovala směrem k autoškole.

Teprve když zastavila, zjistila že přijela sama. Vytřeštěný instruktor autoškoly se jí ptal: „Kde máš policajta?!“ Monika se ohlédla a znejistěla: „No já nevím…“

To už se k nim z dálky řítila hubená postavička, která v jedné ruce držela přilbu a druhou rukou hrozila do vzduchu. Když udýchaný, vzteky rudý policista dorazil k autoškole, řekl Monice: „Tak si pamatujte, že u mne řidičák neuděláte!“ Monika se ale  nikdy nenechala v životě vyvést z míry a tak prohlásila: „No bóže, Tak si příští rok udělám udělám řidičák na auto.“ A tak se také opravdu stalo.

Motocykl zn. Simson se prodal a příští rok si Monika udělala bez problémů řidičák skupiny B.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajske_shromazdeni_...
v-dolina2010-09
IMG_1014
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.