Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Potratová pilulka není bez rizika a zabíjí dítě

Potratová pilulka není bez rizika a zabíjí dítě

P otrat pro všechny ženy představuje něco, co by raději nikdy nezakusily. Jenže do takovéto choulostivé situace, kdy vlivem okolností je nutné ukončit těhotenství, se může dostat úplně každá žena. Novinka v podobě svobodného rozhodnutí pro zvolení metody potratu za pomoci léků dorazila i k nám.

Potratová pilulka pod označením RU-486 vzbuzuje spoustu otázek. Pilulka, která ukončuje těhotenství, se začala používat v roce 1988 ve Francii, v současné době je už povolena ve 25 zemích. Umělé ukončení těhotenství je možné absolvovat bez chirurgického zásahu do ženského těla. Postačí pouze podat lék, jenž zabrání dalšímu vývoji plodu a ten se samovolně potratí a vyloučí z těla. Uvádí se, že tento způsob je pro ženu šetrnější s menším množstvím komplikací, ale je tomu opravdu tak? Přitom podle statistik volí interrupci více než polovina žen pomocí léků. Při chirurgickém ukončení těhotenství je žena ohrožena krvácením, může dojít k poranění děložního hrdla i stěn dělohy. Čím je starší těhotenství, tím jsou větší zdravotní rizika. Po chirurgickém zákroku také hrozí komplikace v podobě zánětů, krvácení, zvýšené teploty. Zánět může pokračovat na ústí vejcovodů a potom žena je ohrožena srůsty, které nežádoucím způsobem ovlivňují možnost dalšího otěhotnění. Například při interrupci se roztahuje děložní krček a to v budoucnu představuje pro ženu vyšší nebezpečí ve formě předčasného porodu.

Potratové pilulky vám nepředepíše váš gynekolog, ale obdržíte je pouze na gynekologickém oddělení nemocnice a po lékařském vyšetření. Obsahují vysokou dávku hormonů a nejsou bez rizika. Nebezpečné jsou i pro extrémně štíhlé ženy, které jsou na hranici podvýživy. Vypuzení plodu provází bolesti a křeče v podbřišku a krvácení, jež může trvat i déle než týden. Obvyklé jsou i bolesti hlavy, opakované nevolnosti, zvracení a průjem.

Každá žena, která se rozhodne ukončit své těhotenství, by se měla dozvědět, že od okamžiku, kdy je ženské vajíčko oplozené, začíná nový život človíčka, který se vyvíjí sám pro sebe a sám řídí svůj vývoj. Proto umělý potrat a zabití nemluvněte jsou zločiny. Umělý potrat je krutý čin, kde dítě je zabito a matka hluboce zraňována. Příčinou potratů je sobectví a současný konzumní styl života.

Život každé lidské bytosti je nutno již od chvíle početí, absolutně respektovat. Protože z hlediska věřících lidí je člověk stvořen Bohem a jen Bůh je Pánem života od jeho počátku až do konce. V situaci, kdy je žena znásilněná nebo došlo k incestu, může být dítě dáno k adopci do milující bezdětné rodiny, anebo vychováno matkou. Dítě je zcela nevinné a nemělo by být trestáno za hříchy svého otce. A je-li život matky v ohrožení, je potřeba si uvědomit, že Bůh je Bohem zázraků. Navzdory všem špatným lékařským předpovědím jen On dokáže zachovat život matky i dítěte.

Pokud už jste uskutečnili potrat, pamatujte, že skrze víru v Ježíše Krista vám mohou být odpuštěny všechny hříchy. (Jan 3:16, Římanům 8:1, Koloským 1:14)

Karin Šimovcová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

Klimkovice_lazne
P6231618
cyklomaraton-k24-201...
P6265891
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.