Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Srí Lanka

Srí Lanka

P řesně dvanáct hodin letu dělí nás Evropany od rajské zahrady. Ta se nachází v Indickém oceánu a má nádherné jméno: Srí Lanka, což v překladu znamená něco jako „zářivě krásná země“. Z ptačí perspektivy to vypadá, jako by tento nádherný exotický ostrov visel jako perla zavěšená k indickému subkontinentu. Pilot moc dobře ví, co my turisté chceme vidět, a tak nakloní svého „stříbrného orla“ nejprve doleva a po chvíli zase doprava.

Po bezproblémovém přistání a procedurách na letišti máme tento ostrovní ráj přímo před očima: Dokonalý tyrkysově modrý oceán, který omývá bílé pláže svými jemnými vlnkami. Sytě zelené palmy, které se pohupují v lehkém vánku. To, že Srí Lanka vypadá jako smaragdové oko, je způsobeno čajovými plantážemi, nacházejícími se ve vnitrozemí ostrova. Právě zde se pěstuje a sklízí cejlonský čaj - jedná se přitom o fyzicky velmi namáhavou práci, která zaměstnává většinu obyvatelstva ostrova.

Chrámoví tanečníci a tanečnice požívají na Srí Lance nejvyššího respektu. Jejich výcvik začíná často již v dětském věku.

Hinduistický chrám je jednou z mnoha pamětihodností ostrovního hlavního města Colombo. Tento chrám je zdoben cennými, překrásně barevnými dřevořezbami.

Sloni jsou symbolem moudrosti a síly. Ochočená zvířata, bohatě vyzdobená, budete moci vidět při slavnostních obřadech.

Žijí tu dobrosrdeční lidé. budete je potkávat vždy jen s přátelským úsměvem na rtech. Stres a starosti všedního dne jsou zde naprosto cizími pojmy. Nikdo tady nekřičí, nikdo tu není netrpělivý a rozčílený, lidé se tu nehádají a čas zde nehraje tak velkou roli, jako je tomu většinou u nás doma!

Věřte, že se touto dobrosrdečností brzy nakazíte i vy. Člověk se musí jen umět pořádně rozhlédnout: Krása flóry i fauny, neuvěřitelné modré nebe a zářivé slunce. To člověku nezbývá nic jiného, než aby začínal každý den s úsměvem!

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

vzduch-v-trinci-01
m-r-polsko2011-03
edf-tour-2010-bielsk...
okolo-msk2011-108
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.