Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Kam až sahá šestý smysl?

Kam až sahá šestý smysl?

P odle oficiální teorie se můžeme spoléhat jen na našich pět základních smyslů: zrak, sluch, čich, chuť a hmat. Ale některé události naznačují, že schopnosti lidského mozku sahají mnohem dál. Snad až kamsi do hlubin nevědomí, kde se nacházejí jinak nedostupné údaje nebo budoucí události. Tato překvapivá schopnost je známá jako intuice či šestý smysl. Kam až můžeme s jeho pomocí nahlédnout?

Z nejasných důvodů ruší na poslední chvíli svou plavbu na Titaniku přibližně 135 osob. Mnozí z nich prý mají neopodstatněný pocit strachu před plavbou na této lodi. Je to jejich šestý smysl, který jim zachraňuje život? Jenže o jakou schopnost se v případě takzvaného šestého smyslu jedná? Podle často uváděné teorie jde o talent vnímat a podvědomě vyhodnocovat různé nenápadné nebo skryté skutečnosti a souvislosti. Na jejich základě pak prý mozek bez našeho vědomí správně vyhodnotí budoucí události, aniž vědomě víme, jak to vše proběhlo. Nejedná se prý tedy o žádný nadpřirozený jev, spíše jen o extrémně vyvinutou schopnost vnímání.

Mnohem citlivější než lidé, mají šestý smysl vyvinutý zvířata. Dokazuje to údajně jen těžko vysvětlitelný úprk živočichů v prosinci 2004 z pobřežních oblastí Srí Lanky několik hodin předtím, než celé okolí zasáhla vlnami Tsunami.

Nezbývá než připustit, že lidský mozek má v některých situacích možná schopnost nahlédnout do budoucnosti. Jedná se o napojení na kolektivní nevědomí (úroveň lidského vědomí, která údajně náleží celému lidskému společenství či lidské rase)? Údajně se může jednat o kroniku Akáša, kde jsou prý dopředu zaznamenány určité události. Netradičním vysvětlením je ochrana lidí údajnými duchovními bytostmi - anděly, kteří nás prý varují před nebezpečnými událostmi. Ať už je pravda jakákoliv, neměli bychom se příště vysmívat člověku, který nám bude tvrdit, že má z nějaké cesty špatný pocit. Podobný pocit nám může zachránit život...

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

15
15-opava-jakartovice
65_vylet_2809-1735
IMG_0179
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.