Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články První světová válka

První světová válka

D o roku 1939 známá jako velká nebo světová válka. Globální konflikt se konal v letech 1914 – 1918. Válka zasáhla Evropu, Asii a Afriku a rovněž ve světových oceánech. Důvod pro vznik konfliktu byl úspěšný atentát na arcivévodu a následníka trůnu Františka Ferdinanda d’Este. Rakousko-Uhersko odvetou vyhlásilo Srbsku válku. To byl počátek světové války.

Válčily dvě koalice mocnosti Dohody a Ústředními mocnostmi. Státy Dohody byli Srbsko, Spojené království, Francie, Itálie, Rusko a Spojené státy americké. Státy Centrálních mocností byli Německo, Rakousko-Uhersko Osmanská říše a Bulharsko. Boje probíhali na frontách v Evropě. Bylo mobilizováno 60 milionů vojáků.

Válka skončila kapitulací Ústředních mocností. Jako konec konfliktu je udáván 11. 11. 1918 v 11 hodin, zavládlo na frontách příměří

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_0146
IMG_5437
IMG_1002
konf-bez-barier17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.