Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Antinikotinová terapie

Antinikotinová terapie

A ntinikotinová terapie pomáhá kuřákům zbavit se své závislosti na nikotinu. Jedná se o počítačovou metodu odvykání kouření pomocí přístroje Bicom. Tento přístroj je s úspěchem používaný v 60 zemích, hlavně v Německu a jeho úspěšnost léčby je 70 %.

Bicom pracuje na bázi elektromagnetického vlnění. Podle poznatku z fyziky je zřejmé, že každá buňka, část těla, ale i viry, bakterie, toxiny, nikotin, dehet atd. mají elektromagnetické vyzařování, svou určitou typickou frekvenci a individuální charakteristiku.

Antinikotinová terapie probíhá tím způsobem, že se do detekční zkumavky přístroje Bicom 2000 vloží vzorek slin a nedopalek z cigarety k určení identity závislosti kuřáka. Tyto veličiny jsou nositeli informaci, jež způsobují závislost na nikotinu. Přístroj Bicom pak vysílá do těla zrcadlově obrácený elektromagnetický frekvenční vzorek nikotinu a dehtu a tím dojde k odstranění nikotinového kódu programujícího potřebu kouření. Celý proces trvá přibližně hodinu, je bezbolestný a nemá vedlejší účinky.

Účinky Bicomu
  • Většinou ihned nebo pár hodin po terapii dojde ke ztrátě potřeby kouřit.
  • Potlačení abstinenčních příznaků, jako nutkavá potřeba kouření, poruchy spánku, neklid, podrážděnost, problémy se soustředěním a deprese.
  • Potlačení nikotinového hladu. Obrácená elektromagnetická vlna působí na okolí chuťových buněk a tím se sníží chuť na cigaretu.
  • Při vdechování cigaretového kouře nedojde k vyvolání chutě na cigaretu.
  • Chuť na cigaretu nevznikne ani při činnostech, které byly spojené s kouřením, jako například pití kávy nebo návštěva hospůdky.
  • Po překonání závislosti na kouření dojde ke zlepšení zdravotního stavu, ustoupí kašel, chraptění a zlepší se dýchání. Rovněž po finanční stránce dojde ke zlepšení a dostaví se pocit svobody a výhry nad silným nepřítelem – závislosti na kouření.

Ve vzácných případech silných kuřáků se můžou dostavit po terapii reakce jako ospalost, kovová chuť v ústech a zvýšené pocení. Tyto reakce trvají maximálně 14 dní a pak zcela ustoupí.

Před terapií se nedoporučuje omezovat jakkoliv kouření. V den terapie není vhodné pít alkohol a kávu.

I když je terapie velice úspěšná, je vhodné neexperimentovat a nezkoušet opět s kouřením. Po vykouření i jen jedné cigarety po letech, hrozí návrat ke kouření. A to by bylo škoda.

Odborníci doporučují
  • Odstranit zbylé cigarety a popelníky.
  • Pít nealkoholické nápoje ve větším množství, alespoň 2 až 3 litry denně.
  • Časté koupele.
  • Na místa, kde se kouřilo, dát žvýkačky, oříšky nebo ovoce.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231621
cyklomaraton-k24-201...
v-dolina2011-13
41_1soutezni_den_270...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.