Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Co dokáže síla vůle

Co dokáže síla vůle

S íla lidské vůle - slova, která často spojujeme se špičkovými sportovními výkony. Avšak existuje i jiný význam těchto slov. Síla vůle označuje také intenzivní myšlenky, které jsou tak mocné, že je údajně pomocí nich možné přežít i extrémní, až životu nebezpečné podmínky, nebo dokonce měnit bez jiného zásahu okolní realitu.

Pokud se prý budete jinému člověku několik minut soustředěně dívat na zátylek, možná váš pohled „vycítí“ a otočí se. Vědecké výzkumy dokazují, že pokud se budete s nenávistí v mysli soustřeďovat na jednu květinu, je mnohem pravděpodobnější, že uschne. Pokusy s náhodnými vrhy kostkou ukazují, že častěji padají čísla, která si intenzivně přeje několik lidí současně.

I jiná fakta dokazují sílu vůle. J. Barry provádí na přelomu 50. a 60. let minulého století velice zajímavý experiment. Žádá pokusnou osobu, aby se silou vůle snažila u několika vzorků choroboplodných hub zabránit jejich růstu. Kvůli vyhodnocení pokusu jsou použity také srovnávací vzorky, na které pokusná osoba silou vůle nepůsobí. Experiment přináší šokující výsledky! Kultury hub, vystavené psychokinetickému působení (pomocí síly vůle) skutečně rostou mnohem pomaleji než ty, na něž nikdo podobným způsobem nemyslí.

Také indickým fakírům a jogínům pomáhá síla vůle. Dokáží ležet na ostrých hřebících celé hodiny bez známek jakékoliv fyzické újmy. Jóga i další východní nauky učí pomocí tělesných cvičení, ale především při vědomé kocentraci mysli dokonalému ovládnutí těla. Člověk, který tyto metody zvládne, získává kontrolu nad svým dechem, tepem, látkovou výměnou, tělesnou teplotou a dokonce nad vnitřními orgány.

„Svět vytváříme svými myšlenkami“, tvrdil zakladatel buddhismu Siddhártha Gautama (asi 564 př. n. l.- 484 př. n. l.) a totéž si myslel i jeden ze zakladatelů kvantové teorie, německý fyzik Max Planck (1858-1947). Ten vysvětluje, že veškerá hmota vzniká a přetrvává jen působením síly, jež udržuje elementární částice v neustálém kmitavém pohybu. Musíme předpokládat, že se za touto energií atomů skrývá vědomý, inteligentní duch. Jeho tvrzení lze vysvětlit i tak, že svými myšlenkami vytváříme energii, která se pomocí vibrací přenáší na vše, co je složeno z atomů - tedy na celý vesmír.

Podle knihy Tajemství australské spisovatelky Rhondy Byrne (1951) prý existuje zákon přitažlivosti. Prý stačí s radostí a soustředěně myslet na určitou událost s přáním jejího dosáhnutí a je údajně pravděpodobné, že se stane skutečností. Na takovém principu pracuje i magie. Je síla naší vůle opravdu tak mocná?

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
p1050775
bezpecnost-na-prejez...
luhacovice-15
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.