Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Padl rekordní jackpot

Padl rekordní jackpot

V Čechách padla rekordní výhra 400 milionů korun ve hře Sportka a získal ji jeden výherce. Samozřejmě existují i větší výhry, ale to už bychom se bavili o cizích zemích. My obyčejní smrtelníci si můžeme o tom nechat zdát a jen tiše snít o tom, co bychom s výhrou provedli.

Máme představu, že mít velké bohatství je velké štěstí. Ale osud některých skutečných výherců zrovna moc štěstí nepřipomínají. Rozhodně si štěstí za peníze nekoupili. Některým nezůstalo nic, někomu zkrachoval osobní život. Některé okradli, jednoho českého bezdomovce dokonce o výhru okradli a ani soud mu výhru nepřiznal. Dalšímu výherci ve chvíli, když vypsali šek, se ucpala srdeční tepna a zemřel. Jiný zase začal pít, žena mu utekla a nakonec dostal infarkt. A peníze mohou i profetovat a prohýřit, že zůstanou na sociální podpoře.

Tak nevím, není nám takhle líp? I když malá výhra by se určitě hodila, co říkáte?

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

luhacovice-08
m-r-polsko2011-15
30
edf-tour-2010-bielsk...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.