Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zákon synchronicity

Zákon synchronicity

N áhoda. Slovo, vyjadřující průběh vnějších okolností, které jsou prý nepředvídatelné. Ale co když není vše tak jednoduché, jak se zdá? Mnohé šokující shody událostí naznačují, že mezi ději existují dosud neznámé souvislosti. Určuje je jakýsi nám zatím neznámý duchovní princip, který způsobuje neuvěřitelné opakování nebo řetězení událostí? Možná ano. Říká se mu zákon synchronicity, který zavádí slavný švýcarský psycholog Carl Gustav Jung (1875-1961).

Jako příklad zde poslouží neskutečná série katastrof, které byly nekonečné. Plachetnice Marmaid se roztříští o útesy poblíž australského pobřeží. Avšak všichni nešťastníci jsou zachráněni. To ale dobrodružství těchto pasažérů teprve začíná. Za dva dny trosečníky nabírá na palubu trojstěžník Swiftsure, avšak po 5 dnech loď najíždí na útes. Nikomu se nic nestane. Zachránění nastoupí po pár hodinách na palubu plachetnice Governor Ready. Ale už po 6 hodinách propuká na lodi požár, kvůli kterému se všichni přesouvají do záchranných člunů. Dostávají se daleko na širý oceán a od námořních tras. Jejich záchranou je loď Comet, která se v důsledku bouře odchýlila od své trasy. Když se z lodi dozví o osudu zachráněných, jsou zděšeni a spíše litují, že na ně narazili. A skutečně - o pět dní jde Comet, poškozená silným orkánem, ke dnu. Opět všichni přežívají a tentokrát je spasitelkou plachetnice Jupiter. I ona se však rozbíjí o útesy! Pak se všichni dostanou na parník City of Leeds, který je konečně šťastně dostane ke břehům. Než se tak stane, je jeden zachráněný mladík z lodi Marmaid (úplně první v sérii) požádán lodním lékařem, aby navštívil jednu jejich cestující, která byla ve vážném zdravotním stavu pro údajné podobenství jejího syna, kterého měl zahrát. Ukáže se, že dotyčný mladík je skutečně jejím synem! Nemocná stařenka se jej vydala hledat a souhra okolností způsobila jejich podivuhodné setkání.

Možná, že za naší realitou existují neznámé zákonitosti, spojující zdánlivě náhodné události v jejich logické vyústění? Jsme jenom pěšáci v jakési nedimenzionální šachové hře?

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

33
11
PICT0131
14_zahajeni_2609-103...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.