Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Pošta

Pošta

E xistují celé desítky institucí, které usnadňují člověku život v dnešním světě. Mezi ně patří samozřejmě také pošta. Poštovní úřad najdeme ve městě, i téměř na každé vesnici. Ve větších městech poskytuje své služby občanovi hned více poštovních úřadů. Poštovní pobočky mají svá číselná označení a slouží obyvatelům dané oblasti.

Pro pošty jsou důležitá např. vlaková nádraží. Vlaky přestavují obrovské množství balíků, dohledů a telegramů do měst, kam jsou posílány. Zde jsou tyto balíky a dopisy tříděny a rozesílány na konkrétní místo. Většinou však náklad putuje až do budovy pošty, kde teprve dojde k třídění a rozesílání. Někdy jsou dopisy posílány do poštovních poboček, a až odtud putují k adresátovi.

Pro přepravu balíků, dopisů a pohlednic neslouží pouze vlaková doprava. V současném civilizovaném světě existují také poštovní vozy. Možná, že inspirace pro vznik těchto vozů vychází již z dávných dob před námi. Dříve totiž také jezdily poštovní vozy. Byly to kočáry tažené koňmi. S nimi jezdil poštovní panáček, který poštu převážel, odebíral a doručoval. Tato služba však sloužila většinou bohatým pánům. Jak víme, chudí lidé neuměli psát a ani číst. Proto služby pošty nevyužívali. Často byly také poštovní kočáry přepadány lupiči a bandity, a tak se stávalo, že dopis nebyl doručen vůbec.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
P6265918
luhacovice-17
04
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.