Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články ELIXÍR zdraví a spokojenosti

ELIXÍR zdraví a spokojenosti

V íte, proč se na horách, v lese, u moře, u splavu nebo po bouřce cítíte tak dobře? Je to proto, že na těchto místech je vyšší koncentrace zdraví prospěšných aniontů kyslíku, než ve městech. Každý určitě poznal, že když se vydá na víkend třeba do hor, cítí ten svěží vzduch. Proto se vždy snážíme z hluboka dýchat ten čistý a prospěšný na naše zdraví horský vzduch a to samé je, i když jste na dovolené u moře.

A víte, že při pobytu v našem a nebo jiných bytech, nebo v kanceláři nás obklopuje několikrát škodlivější vzduch, než je venku? Jistě, vzduch se za chvíli vydýchá a otevíráme v létě okno, nebo v zimě vyvětráme rychle a intenzivněji, potom okno zavřeme. Pokud někdo chce, má se procedura větrání opakovat.

V bytech a kancelářích dýcháme škodlivý vzduch, který dokáže zkrátit život i o několik let. Cítíme se v něm unaveni a nervózní. Zejména v chladnějších obdobích roku, kdy méně větráme, působí tyto látky na náš organizmus prakticky celý den. Největší část škodlivin přitom proniká do těla právě plícemi. Přes tenkou plícní sliznicí totiž profiltrujeme neuvěřitelných 75 000 litrů vzduchu denně.

Nemocné domy

Syndrom nezdravých budov (SBS - angl. Sick Building Syndrom) způsobuje řadu potíží od bolesti hlavy, nespavosti, snížené koncentrace, astmatu, akutních i chronických onemocnění plic, až po těžké deprese i rakovinu. Moderní stavební materiály, utěsněná okna, běžící klimatizace, vaření na plynu, syntetické koberce, umělý nábytek, televize, monitory, kopírky a další, vytváří uvnitř budov, kde trávíme až 80 % života, zdraví škodlivé prostředí!

Ionizace vzduchu

Ovzduší, ve kterém trvale pobýváme, by mělo obsahovat 1 000 – 1 500 záporných iontů v cm3, ale na horách, u moře, v lese, dýcháme vzduch s koncentracemi o mnoho vyšších iontů. V bytech, kancelářích jsou hodnoty většinou blízké nule. Právě díky vysoké koncentraci prospěšných aniontů, je nám tak dobře v lese, u moře, při východu slunce, nebo u tekoucí vody. Na těchto místech si odpočineme.

Každý z nás má rád něco jiného, třeba dovolenou u moře, jiný z nás má rád, když si vyjde s rodinou, nebo sám do hor, nebo na nějaký výšlap a poznává krásu naší přírody.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-12
27
66_vylet_2809-1810
28_zahajeni_2609-162...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.