Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Co je to vlastně liposukce?

Co je to vlastně liposukce?

J e to zákrok, při kterém jsou lokalizované zásoby tuku odstraněny za účelem hromadění jednoho nebo více míst těla. Liposukce zlepšuje kontury a tvar těla rozrušením a odstraněním podkožního tuku pomocí kovové kanyly, která je napojena hadicí na přístroj, jenž vytváří podtlak a umožní tuk odsát z požadovaných míst. Tuto metodu liposukce lze použít na modelaci především břicha, hýždí, paží, stehen, tváří, krku… Liposukce je velmi riskantní pro některé jedince. Například ti, kteří mají zdravotní problémy jako je diabetes, významné srdeční nebo plicní onemocnění, špatný krevní oběh a vysoký tlak.

Techniky liposukce

Suchá technika – při této metodě je nutné použít vyšší podtlak.
Vlhká technika – do podkoží je vstřikován roztok. Tato technika umožňuje snazší odstraňování tuku, snižuje ztráty krve a v případě použití anestetika poskytuje znecitlivění v průběhu operace i po ní.
Tumescentní technika – do podkoží je vstřikováno velké množství roztoku pomocí 12 cm jehly. Roztok je napouštěn pomalu a postupně pomocí pumpy, kterou ovládá lékař nohou. Liposukce probíhající v lokální anestezii trvají déle, než v celkové anestezii.
Vibrační liposukce – je použití tzv. vibrační kanyly, která jemně vibruje rychlými pohyby v rozsahu od 0,5 – 1 mm dopředu a dozadu.
Ultrazvukové liposukce – se využívá k odsátí tuku speciální sondou, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní a ten je následně odsáván.

Vlastní zákrok liposukce

Liposukce zabere jednu, dvě až pět hodin. Záleží na rozsahu (množství tuku, velikosti a počtu ošetřovaných míst). Před zákrokem Vám chirurg vyznačí místo na kůži, které má být odsáto. Pokud je liposukce prováděna v lokální anestezii, je nutné počkat, až začne působit anestetikum, poté probíhá nejdůležitější fáze odsávání tuků. Tento zákrok probíhá téměř 40 minut.

Kromě liposukce se provádějí další úpravy na těle. Těmi nejžádanějšími jsou tzv.
Laserová liposukce – je rychlá, komfortní, skutečné tvarování těla, bez bolesti, bez modřin, bez dlouhé rekonvalescence, bez hospitalizace.
YES lifting – omlazování, lze opakovat, okamžitý efekt, bez čekání, účinek na 5 let, navracení jasných kontur, vyhlazení vrásek.
Liposukce zmražením tzv. kryolipolýza – doposud nejúčinnější bezbolestný zákrok, trvalý výsledek, kryolipolýza je konzistentní a předvídatelná redukce tuku, bez bolesti, bez hospitalizace.

Další estetické a korektivní dermatologické úpravy

  • vrásky kolem očí
  • úprava spodních a horních víček
  • počínající vrásky
  • hluboké vrásky
  • dvojitá brada
  • rty a koutky úst
  • úprava místa na obličeji se ztrátou podkožního tuku
Všechny tyto estetické zákroky, které podstoupíte, si jako pacient hradíte sami.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
Olympiada_v_Sizuoka2
m-r-polsko2011-12
77_2soutezni_den_290...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.