Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Halloween

Halloween

Z ačátek listopadu před rokem 1989 byl v Českých zemích ve znamení lampionových průvodů, dlouhých projevů a v některých městech i ohňostroje. Po revoluci jsme přišli o toto vzrušující povyražení, ale brzo jej vystřídal nový. Halloween je svátek původem anglosaských zemí. Slaví se 31. října, den před svátkem Všech svatých. Název vznikl zkrácením anglických slov „ALL-Hallows-eve“, což znamená předvečer Všech svatých. Je pozůstatkem keltského svátku Samhain, obdoba Nového roku.

Znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějky, duchové, košťata, oheň příšerky, kostlivci. Děti se převlékají do strašidelných kostýmů a chodí koledovat. Někdy se zapojují i dospělí, rovněž si oblékají do kostýmů a zúčastňují se halloweenských párty.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-08
krajsky-odborn01
m-r-polsko2011-12
okolo-msk2011-102
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.