Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Krásy ročních období

Krásy ročních období

J aro je prvním obdobím, které většinou začíná stříháním stromů, jabloní, višní, hrušní, a dalších ovocných stromů. Tvarujeme a zastřihujeme různé ozdobné keře a většinou každý z nás chce mít svoji zahrádku co nejpěknější. Příroda se probouzí, začínají kvést stromy, vylézají ze země různé kvetoucí rostlinky a jako první to jsou sněženky, nádherné a křehké. Také jsou to různobarevné krokusy a další velice pěkné rostliny. Začínáme upravovat svoji zahrádku, sháníme kdejaké ozdobné keře, vysazují se růže, a sázejí se do země různé cibulky, jako jsou Lilie, Mečíky a různé druhy okrasných cibulovin.

Dále se začínají sadit brambory, vyséváme mrkev, petržel, sázíme cibulku, které je na našem trhu více druhů. Třeba červená, bílá ale ve velké většině se používá žlutá cibule, kterou také nejvíce nacházíme v našich obchodech.

Potom začíná léto, stromy mají krásně zelenou barvu a začínají se objevovat pupeny a poté různé letní ovoce. A to máme na naší zahrádce nejvíce práce. V okrasných rostlinách je potřeba odstranit začínající plevel a zahradu je třeba udržovat, okopávat, zalévat, a další různé zahradní potřeby, které musíme dělat. Někdo to má jako radost, nebo-li koníček, ale někteří to dělají, že musí svoji zahradu stále upravovat, aby nedošlo k úplnému zaplevelení a zanedbání zahrady. To se potom dosti těžko a hlavně pracně upravuje, okopává. A musím podotknout, že hlavně je také doba dovolených. Většina z nás si chce zajet třeba na dovolenou k moři, někteří mají raději dovolené u nás a mnoho z nás poznává naše krásné části země.

Začíná podzim. Listí se začíná nádherně barevně vybarvovat a také přirozeně za nějakou dobu opadávat. Ale většina jehličnanů je stále zelená. Je potřeba udělat na naší zahradě sklizeň. Kdo pěstuje brambory, tak se začínají vykopávat. Vyrývá se mrkev, petržel, pórek a začíná sklizeň ze zahrádek. Hlavně zemědělci mají nejvíce práce. Je potřeba vše z polí sklidit, když je úroda sklizena, tak se zemina poorá, nebo menší zahrádkáři své zahrádky poryjí a připraví na zimu.

Je zima. Zima je někomu příjemná, někdo ji rád nemá. Většina z nás se vydává za sněhem a to na hory, mají různé záliby, třeba lyžování, někteří zase obdivují krásy zasněžených lesů, hor a různých částí buď naší, nebo zahraniční krajiny. A tak to jde rok po roce. A mnoho z nás se těší na další roční období. A tak jde pomalu rok za rokem a my stárneme. A po nás nastupuje další mladá generace, ale vše se stále opakuje.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_0125
04_prijezd_2409-2156
PA062157
P6231580
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.