Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Listopad je tady a povinnost zimního přezutí taky

Listopad je tady a povinnost zimního přezutí taky

Z měnu ohledně používání zimních pneumatik přinesl zákon v roce 2011. V období od 1. listopadu do 31. března mají všechna motorová vozidla užívající pozemní komunikace povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné podle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu. Toto je znění zákona.

Určitě, zvláště v letošním teplém podzimu leckterý řidič na tuto povinnost zapomene. Většina byla zvyklá přezouvat zimní obutí v době, kdy na cestě ležel sníh. Tak se stávalo, že často auta klouzala na silnicích s letním obutím a bývalo hodně „veselo“.

Zimní pneumatiky bude teď přezouvat hodně řidičů. Pneuservisy budou mít napilno. Stát bude před nimi fronta aut a mnoho trpělivosti řidičů. Na trhu je velký výběr zimních pneumatik, každý si vybere podle svých možností požadavků. Takže vážení, vzhůru do toho a půl je hotovo.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

08-opava-jakartovice
cyklomaraton-k24-201...
konf-bez-barier08
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.