Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Xenoglosie - tajemné ovládání jazyka bez učení

Xenoglosie - tajemné ovládání jazyka bez učení

K dyž vás postihne xenoglosie, můžete učebnice cizích jazyků zahodit do koše. Tento tajemný jev totiž způsobí, že budete plynně hovořit řečí třeba z druhého konce světa. A to aniž byste se tento jazyk kdy učili, nebo dokonce vůbec slyšeli.

Příčiny úkazu nejsou dosud známy. Podle všeho tak může dojít v hypnóze či v transu, tak i zcela náhle, z ničeho nic. Nevysvětlitelným úkazem se zabývají parapsychologové, kteří se snaží nalézt vysvětlení. Zatím se jim to však přiliš nedaří. Stejně tak jsou na tom však skeptikové, kteří si úkaz nedokážou vysvětlit jinak, než že se jedná o pouhý výmysl. Tomu ale četná svědectví nenasvědčují.  

Odborníky již překvapil případ v roce 1931 mladé Angličanky Rosemary, která jednoho dne začně mluvit plynně staroegypštinou, jazykem, který je dávno mrtvý. Tvrdí o sobě, že byla manželkou faraona Amenhotepa III. (vláda asi 1386-1349). Dívka postoupí následně tisíc jazykových testů, při nichž odborníci zjistí, že ovládá na 5 tisíc frází a vět ve staroegypštině. Prý tak podává unikátní svědectví o životě ve starém Egyptě. Její případ však není jediný.

Xenoglosie většinou netrvá dlouho. Stejně záhadně se tedy objeví i zmizí. Je proto považována za paranormální jev.   

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231626
P6265909
img_3700
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.