Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Kočka tajemný přítel na hranici světů

Kočka tajemný přítel na hranici světů

J e to zvláštní zvíře obklopené tajemstvím, které si nás dokáže zcela podmanit, ale přesto si stále zachovává svou osobnost. Mystická podstata koček po celá staletí přisuzuje těmto tvorům magické schopnosti a spojuje je s okultismem. Historie soužití člověka s kočkou je velmi bouřlivá. Některé kultury ji uctívají témeř jako božstvo, jiné ji nenávidí coby zosobnění samotného ďábla. Starověcí Egypťané před 5000 lety chovají kočky v takové vážnosti, že je dokonce mumifikují stejně jako lidi.

Jako stvoření blízká bohům mají kočky podle egyptské víry schopnost napomoci plnění tajných přání. Obyvatelé faraonovy říše tak šeptali své tužby do ucha kočce a doufali, že se za ně předoucí posel přimluví u všemohoucích bohů.

Říká se, že kočky jsou mimořádně senzitivní k vnímání různých paranormálních jevů za hranicí našeho chápání. Známá je teorie o speciálních schopnostech koček uzřít nehmotné bytosti ze záhrobí, tedy duchy. Důkazem mohou být mnohdy mrazivé okamžiky, kdy kočka strnule zírá do prázdna a přitom pohybuje očima, jako by něco sledovala. Skutečně v tu chvíli vidí něco, co my nejsme schopni vnímat, nebo si jen špatně vykládáme nepochopené zvířecí chování?

Kočka údajně vyhledává místa k odpočinku, kde se kříží protichůdné energie. Říká se proto, že kam si chodí lehnout kočka, když u ní není člověk, tam bychom neměli příliš setrvávat. Na lidi, ale třeba i psy, totiž tyto střety různých sil nepůsobí dobře, kdežto kočka údajně dokáže přeměnit nestálou a rozpolcenou či negativní energii ve svůj prospěch a zároveň před ní tímto způsobem ochránit svého majitele.

V poslední době se objevují trendy využívat zvířata jako podpůrný prostředek léčby některých chorob či poruch. Felinoterapie je léčba za přispění právě koček. Probíhá relaxací v klidném prostředí spojenou se soustředěným hlazením vrnící kočky. Kočka sama dokáže údajně vycítit cizí potlačovanou bolest, a rozpoznat dokonce i zatím skryté nemoci. Lehá si vám kočka se železnou pravidelností na žaludek? Pak byte měli podle přírodních léčitelů zkontrolovat, zda netrpíte nějakou vnitřní chorobou. Stejně to prý samozřejmě platí i u jiných částí těla. Kočka svým smyslem vnímá i psychický stav člověka.

Historie i legendy hovoří, že kočka má v sobě jakousi zvláštní magii. Zda je to pravda musí posoudit každý sám.

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3744
p1140800
30_zahajeni_2609-163...
konf-bez-barier21
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.