Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Je jim kolem třiceti a jsou stále svobodní

Je jim kolem třiceti a jsou stále svobodní

V dnešní době je móda, že lidé žijí dobrovolně sami. V České republice je v každé třetí domácnosti jen jeden člověk. Podle Českého statistického úřadu v posledních 15 letech vstoupl počet single domácností o půl miliónu. Je zajímavé, že ve velkých městech žije daleko více osamocených lidí než na vesnici. Nejvíc jich je v Praze. To ale může být i proto, že do Prahy přicházejí lidé často za prací a ne hledat životního partnera. V městech je větší pravděpodobnost se s někým seznámit. A tak často lidé vybírají moc dlouho. Čím jsou starší, tím je pro ně těžší najít toho pravého.

V minulosti se ženy vdávaly již kolem osmnáctého roku. Muž se staral o hospodářství, řemeslo nebo chodil do práce. Žena pečovala o domácnost a děti. Své úlohy měli rozdělené. Žena byla finančně závislá na muži. Ženy, které zůstaly svobodné, byly považovány za divné, protože je nikdo nechce. Pokud měla svobodná žena dítě, považovalo se to za velkou ostudu a dítě bylo nazývané hanlivě parchantem.

V dnešní době je tomu jinak. Ženy jsou studované, chodí do práce, jezdí auty a jsou soběstačné. Některé ženy jsou na vedoucích postaveních v práci a jako by muže nepotřebovaly. Jen občas, pro zábavu, ale do vážného vztahu se nehrnou. Rovněž muži, ti často žijí jen pro svou práci a na vážný vztah nemají čas. To, že je někdo svobodný ještě ve třiceti, není dnes nic divného.

Proč jsou dnes lidé raději svobodní?

Výhody
  • Svobodný stav jim umožňuje trávit hodně času s přáteli. Nemusí spěchat domů a nikomu se zpovídat z toho kde a s kým byli.
  • Jak budou trávit volný čas, si rozhodnou jen podle sebe. Můžou dělat to, co jim jejich finance dovolí a to co chtějí opravdu oni.
  • Uvaří si to, na co mají chuť, nemusí brát ohledy na druhého. Když se jim nechce, tak nevaří.
  • Můžou nakupovat, jak dlouho chtějí a nemusí spěchat domů.
  • Sami rozhodují, za co utratí peníze.
  • Mají větší možnost se zdokonalovat.
  • Mají soukromí.
Nevýhody
  • Vše si musí platit sami, bydlení, stravu…
  • Mají vyšší daně.
  • Občas se můžou cítit osamocení.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140648
rovna_prava_pro_vsec...
13-opava-jakartovice
IMG_5429
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.