Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Jídlo - snídaně

Jídlo - snídaně

Z a jeden den vykoná člověk spoustu činností. Co však nikdy nezapomene udělat, je najíst se. Kolik času zabere jídlo? Jak často bychom měli jíst? Jíme zdravě? Nepřejídáme se? Ještě spoustu otázek mám před očima pod názvem jídlo.

Každý z nás jí rád něco jiného. Kdo není líný, může si dojít koupit do obchodu čerstvé pečivo – rohlíky, housky a chléb – nebo mléčné výrobky. Mléko můžeme pít studené, teplé nebo si udělat kakao. Pečivo jíme nejčastěji s máslem a marmeládou, taveným nebo tvrdým sýrem, šunkou a jinými druhy salámu. Obvyklým jídlem jsou v některých rodinách palačinky, míchaná vajíčka, topinky, krupičná kaše, ohřívaná zelenina, ale i mé nejoblíbenější obložené chlebíčky.

Vždy ale musíme pamatovat na to, aby byla snídaně zdravá, lehká a dobře stravitelná. Proto se snažím jíst více luštěnin, obilovin a stravy obsahující vlákninu. Součásti každého jídla by mělo být ovoce – jablka, hrušky, pomeranče, mandarinky, švestky, třešně atd.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

01
28_zahajeni_2609-162...
33
33_zahajeni_2609-174...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.