Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Další koníčky

Další koníčky

K pasivním koníčkům patří sbírání známek. Tato záliba nás často provází už od dětství. Téměř v každé domácnosti se najdou alba plná známek. S postupem času přestáváme sbírat obyčejné poštovní známky a hledáme známky o něco cennější. Sběratelé mezi sebou jednotlivé známky vyměňují, porovnávají své sbírky a třeba si trochu i závidí.

Ve sběratelství můžeme pokračovat nejen se známkami. Sbírat se dají také různé obaly, perličky. Má vnoučata často sbírají obaly od žvýkaček a čokolád. Také rádi sbírají jakékoli nálepky a chtějí vše co vidí v televizi.

Sbírat můžeme také umělecké předměty. V některých domovech visí na stěnách obrazy a umělecká díla slavných mistrů. Nejcennější z výtvorů však bývají bedlivě střeženy v muzeích a galeriích.

Dalším koníčkem může být zpěv. Existují velké pěvecké soubory – chlapecké, dívčí. Ve zpěvu se také konají soutěže o nejlepšího zpěváka. Zpívat můžeme totiž i jako jednotlivci.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konf-bez-barier12
P5303050
okolo-msk2011-502
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.