Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Léky a léčiva, jak moc jim věříme?

Léky a léčiva, jak moc jim věříme?

N ejsem zastáncem toho, aby se vše hned řešilo léky. Na začátku chřipky pomůže citron, čerstvý česnek, bylinky. Když často užíváte antibiotika, zkazíte si mikroflóru ve střevech a ještě k tomu přestanou účinkovat. Na teplotu nepoužívat hned léky, na teploty do 38°C není třeba, protože tou teplotou se tělo samo brání a vytváří obranné látky.

Na bolest hlavy pomůžou studené obklady a dostatečný dlouhý spánek. Na bolest kloubů a páteře jsou také přírodní produkty, a hlavně se nesmí člověk přestat hýbat, protože svalstvo pak nemá tendenci tuhnout. Kdysi naše babičky na bolavé koleno přikládaly zelný list. Kdysi se lidé léčili přírodními produkty, protože nebylo tolik léku jako dnes.

Dnes je trh přesycen léky a léčivy. Hodně z nich muže být náhražka (placebo). Každý slibuje, že jeho produkt je ten nejlepší. Každé léky mají přiložený leták z informacemi, kde si přečteme, kolik to má vedlejších účinků. Tak si říkám, proč to mám užívat, když na jednu stranu mi to pomůže a na druhou ublíží. Také jsem slyšela, že distributoři podplácejí lékaře, aby předepisovali léky, které nabízí.

Na druhou stranu věda jde dopředu a jsou léky, které zachraňují lidem život a neobešli by se bez těch léků. Mam na mysli nemoci, jako rakovina, cukrovka, nemocní se srdcem, astma, vysoký krevní tlak, lidé po mozkové příhodě. Ve většině případů se vyléčí a mohla bych jmenovat další závažná onemocnění. Zamysleme se, jestli někdy na běžné nemoci neužíváme zbytečně hodně léků?

Šokoval mě rozhovor, který napsal Svět kolem nás dne 4. října 2013 a myslím, že je to pravda!

Vanda Bruková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

luhacovice-16
05_prijezd_2409-2357
43_1soutezni_den_270...
v-dolina2011-22
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.