Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Auto nestartuje?

Auto nestartuje?

J e chladné ráno, spěcháte do práce. Sednete do auta otočíte klíčkem a… nic, auto ani neškytne. Přemýšlíte, co se děje, že by baterie? Zvednete kapotu a je vám jasné co se děje, v noci jste měli v autě podnájemníka, byla tam kuna a nechovala se k vašemu majetku zrovna hezky.

Když se ochladí, kuny se rády stěhují do prostoru motorového prostoru. A hlodají izolaci pod kapotou, kabely zapalování a chladící a brzdový systém. Kuny se dokonale přizpůsobily našemu prostředí.

Zabránit kunám v řádění není nic jednoduchého. Nelze je chytat do pastí, zabít kunu je trestné. Dostanou se bez potíží do zavřené garáže, stačí otvor o průměru 6 centimetrů.

Tak nezbývá nic jiného, než kunu zkusit odradit. Spolehlivě ji odpuzují lidské hlasy, speciální spreje, elektronické plašiče. Existují však i jiné recepty, zavěsit do motorového prostoru chuchvalec kočičí srsti, pokapat izolaci citrusovým olejem do aromalamp, pomazat voňavým mýdlem kabely. A další možné recepty: pod motor dát pás hustého pletiva, silné parfémy, čpavek, savo.  Ekologický institut radí nechat prostor označkovat psem a používat světelný odpuzovač v podobě halogenového světla s prostorovým světlem.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konference-karvina03
cyklomaraton-k24-201...
krajske_shromazdeni_...
krajsky-odborn10
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.