Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Poutní cesta do Svaté země

Poutní cesta do Svaté země

N ecelý měsíc zbývá do odletu poutníků do Svaté země. Dostanou se tak na místa spojená s životem a působením Ježíše Krista. S biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem se ve dnech 3. - 11. 11. 2013 poutníci vydají například do Galileje. Když cestujete po Svaté zemi, je to nejen prohloubení svého duchovního života, ale také se dostanete na místa z Bible. Válka v Sýrii, napětí na Blízkém východě může řadu turistů od cesty do Svaté země odradit. Přesto na místa spojená s Ježíšem proudí do země každoročně desetitisíce turistů. Kdo pojede na tato svatá místa nebude litovat. Turisté poznají nejen biblická místa.

Kostel v Nazaretu nese název „bazilika Zvěstování Páně“ a stojí na místě, kde žila Panna Maria. Poutníci si mohou koupit drobné suvenýry. Například růžence, obrázky Panny Marie, pohlednice. Prodej suvenýrů je zdrojem příjmů pro křesťanské rodiny, které bydlí v Galileji nebo v Judsku. Víno je také památkou z pouti do Svaté země, kde Ježíš učinil svůj první zázrak.

Má babička byla na poutním místě ve Francii. Přijela zrelaxovaná a odpočatá.

Daniel Gawlas


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140722
rovna_prava_pro_vsec...
img_3726
P5303056
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.