Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Perla u jezera

Perla u jezera

M illstatt, krásné nás neznámé lázně. Za starého Rakouska-Uherska se můj dědeček vydal na zkušenou, byl to vyučený zahradník. Došel do malého městečka na jižním svahu pohoří Nock, gurktalské Alpy, na břehu velkého jezera. Tenkrát tam můj dědeček našel práci a později i babičku, místní dívku, se kterou potom měl mého otce. Je tam velmi zdravý kraj, moje prateta se dožila 105 let.

Millstatt se skládá obcí Millstatt, Obermillstatt, Matzeldorf a Laubendorf. Nejstarší je zde budova benediktinského kláštera z roku 1070. Na dvoře tohoto kláštera roste lípa, několikrát ji zapálil blesk, ale ona stále roste a kvete. A jen tak pro pořádek, je stará více než 1 000 let. U tohoto kláštera je farní kostel Krista Spasitele, byl postaven v druhé čtvrtině 12. století. U kostela je hřbitov, tam má naše rodina uložené předky.

Na břehu jezera jsou hotely a velká pláž, kde je možné koupat a rekreovat se na březích velkého jezera. Po okolních svazích jsou rozesety penziony pro lázeňské hosty. Moje teta tam taky jeden má. Je to božský pohled na jezero a hory za ním, ale ty patří již do Itálie.

Celé městečko je idylické. Všude klid, květiny a hlavně všude je čisto, žádný prach. V létě jsou zde slavnosti. Jeden hudební festival a potom slavnost pořádaná k výročí návštěvy císaře France Josefa v Millstattu. Všichni občané v dobových kostýmech prochází v průvodu městem.

Je to místo plné nostalgie a rozhodně stojí za návštěvu.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn03
priprava2011-07
32
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.