Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Sport

Sport

S e sportem úzce souvisí turistika. Je to vlastně jen odvětví nebo druh sportu. Zde se však nebere ohled na výkon. Jedná se nám spíše o to, abychom se podívali do přírody. Můžeme zde pozorovat krajinu i život zvířat. Při tom všem se však staráme o naše zdraví. Dýcháme čistý vzduch a pohybujeme se v čisté přírodě.

Mezi nejvíce pěstované sportovní činnosti patří cykloturistika. V dnešní době se hlavně jezdí na horských kolech, která jsou vhodná pro jízdu v terénu, do velkých kopců, do lesa atd. Někteří lidé však dávají přednost tradičním silničním kolům. Je zde velký rozdíl mezi jízdou na kole pouze pro zábavu a pro zdraví a mezi závodní cyklistikou.

V létě se často chodíme koupat. Někteří do rybníka, jezera nebo moře. Stále vidíme lidi, jak plavou, skáčou do vody a potápějí se. Vodu většina z nás miluje, ale já k nim třeba nepatřím. Musíme totiž brát ohled na nebezpečí, která z jakéhokoli sportu vyplývají. Špatní plavci by se raději neměli vzdalovat od břehu… Často se stává, že se někdo začne topit. Buď má štěstí a je včas zachráněn, nebo se utopí…

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3656
IMG_5441
krajsky-odborn07
P6265907
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.