Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Dolní rakousko - nádherný kraj Mostviertel

Dolní rakousko - nádherný kraj Mostviertel

N ejen nedotčená příroda, ale i skvělé kulinářské zážitky na vás čekají, pokud se vydáte do kraje nedaleko našich hranic. Zažijte Dolní Rakousko, největší spolkovou zemi Rakouska v jeho úžasné rozmanitosti a jedinečnosti. Pokud se rozhodnete strávit zde svoji dovolenou, čeká na vás to nejlepší jídlo a pití, skvělá kultura i neobyčejné přírodní krásy. Možnosti různých odpočinkových aktivit, které zde můžete vyskoušet, jsou takřka neomezené!

Kraj severně a jižně od řeky Dunaje totiž nabízí vše, nač si jen vzpomenete: Od zelených lesů přes úrodné svahy vinic a malebné vesničky až po romantické hrady, zámky a kláštery. Dolní Rakousko si ale získá především srdce všech gurmánů. Oceníte zde nejen vynikající kuchyni, ale zejména víno, které se zde pěstuje. Napít se ho můžete v kvalitních restauracích nebo třeba ve vinných sklípcích s domácí atmosférou.

Ale ať už se rozhodnete pro vinohrady u břehu Dunaje, hory v podalpské části, nebo třeba pahorkatinu v regionu Weinviertel, věřte, že budete spokojeni! Objevit tento nádherný kraj kolem Vídně se určitě vyplatí!

Už po několik let zažívá tento region neobyčejnou renesanci zájmu turistů. Je rok od roku oblíbenější mezi výletníky nejen z Evropy, ale z celého světa. Půvabné ovocné zahrady v příjemném středoevropském klimatu jižně od Dunaje a divoká příroda impozantních hor si získaly oprávněně už mnoho věrných příznivců, kteří se sem rádi vracejí.

Jednou z nejkrásnějších části je známý region Mostviertel. Jako pohádkový ostrov se rozprostírá před návštěvníky. Je to kraj skvělého burčáku, kde můžete poznávat krok za krokem rakouské dějiny i přírodní krásy.

Nesmíme zapomenout, že tento region je vlastně také největším ovocnářským krajem v celé Evropě: Na několika stech tisících kilometrech zde roste mnoho druhů ovoce, z jehož jemných plodů se získavají zdravé suroviny. Z těch se pak vyrábí také nejlahodnější mošt na celém světě.

Mostviertel se často přirovnává k obrovské rozkvetlé zahradě, která je plná harmonické krásy a netušené energie, díky níž si dobijete všechny své tajné zásobárny. Lidé jsou zde pilní jako včeličky, které se o svou zahradu starají, pečují o ní a dávají pozor, aby se zde všem návštěvníkům líbilo a aby se sem vždycky rádi znovu vraceli.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265907
rovna_prava_pro_vsec...
75_2soutezni_den_290...
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.