Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Stravování

Stravování

V elká část lidí se stravuje v kantýně nebo školní jídelně. Bohužel se zde tolik nestarají o výživnou hodnotu potravin jako doma. V současné době se ale situace pozvolna mění k lepšímu. Začínáme vařit zdravěji. Maso vepřové a hovězí je nahrazováno masem drůbežím a rybami. Do jídel se více přidává zelenina. Po polévce a hlavním jídle může následovat dezert. Znovu to může být ovoce, zeleninový salát, kompot, pudink, zákusek, zmrzlina nebo kousek koláče.

Je zdravé vypít po každém jídle alespoň sklenici minerální vody, limonády, džusu, čaje, ovocné šťávy nebo piva. Za jeden den by měl lidský organismus přijmout okolo dvou litrů tekutiny. Jistěže ne najednou, ale po menších množstvích. Stejně tak to platí s jídlem. Není dobré se přejídat. Lépe je jíst častěji, ale méně. Tak má náš organismus čas strávit a přeměnit nezbytné cukry, tuky a bílkoviny – nejdůležitější látky pro naše tělo. Jimi získáváme energii potřebnou pro základní životní funkce. Není jednoduché určit, kolik toho člověk za jeden den sní. A právě na množství spotřebované energie by mělo záviset množství přijímané potravy.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-13
29
41_1soutezni_den_270...
PICT0159
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.