Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Dětské časopisy

Dětské časopisy

D ětské časopisy jsou důležité pro utváření hodnot dítěte. Na trhu je jich velká nabídka. Liší se designem, obsahem i způsobem výkladu. Hlavní úlohou těchto časopisů je rozvíjet jazykové dovednosti, představivost a logické uvažování dětí.

V časopisech je mnoho námětu na zábavnou činnost a to
  • rozvoj čtenářských dovedností (i ty zanejpřísahlejší nečtenáři si aspoň přečtou vtip či komiks)
  • plnění úkolů – labyrinty, rébusy, doplňovačky, hlavolamy, dokreslovačky
  • vyrábění podle návodů
  • tvořivá práce s různymí přílohami
  • vystřihovánky, výroba a hra stolních her
  • výzdoba vloženými plakáty
  • omalovánky
Dnešní nabídka časopisů se snaží pokrýt veškeré věkové kategorie dětí. Dětské časopisy jsou rozdělené do tří skupin podle věku.
  1. Časopisy pro předškolní děti, ty můžeme kupovat již od 3 let (Púova školka, Méďa Pusík), záleží jen na tom, co se dětem líbí a které pohádky sledují.
  2. Časopisy pro první stupeň základní školy.
  3. Časopisy pro druhý stupeň základní školy, časopisy pro mládež.
Dnes pro vývoj dětí neslouží jen tištěné časopisy, ale začínají se i objevovat internetové časopisy a vzdělávací DVD pro děti už od předškolního věku. Sluníčko, které je na trhu již přes 46 let, vychází také ve verzi pro tablet. Elektronická podoba však nemůže úplně nahradit tu tištěnou, protože jak by děti mohly nahradit nůžky a vystřihovánku za elektronickou podobu. Malování pastelkami a slepování rozvíjí jemnou motoriku, což e-podoba nabídnout nemůže. Tištěné verze časopisů lákají své zákazníky na přiložená DVD a různé hračky.

Jalowiczorová Jarmila


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

vzduch-v-trinci-02
m-r-polsko2011-06
16-opava-jakartovice
P5303044
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.