Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Špatná strava

Špatná strava

T aková špatná strava způsobuje mnohé z nemocí. Stále častěji se vyskytují onemocnění trubice, žaludku, štítné žlázy a tenkého i tlustého střeva. Pozoruhodné, ne však překvapivé je, že choroby se týkají už i mladých lidí. Kolem sebe stále vidíme množství stánků s rychlým občerstvením a cukráren. Tyto obchody bychom měli navštěvovat minimálně. Hamburgery, bagety, párky v rohlíku a jiná tučná a nezdravá jídla obsahují velké množství cholesterolu a ten, jak víme, je v nadbytečné míře zdraví škodlivý. Proto bychom měli při stravování stále myslet i na své zdraví, nejenom na žaludek a na to, že máme hlad.

Měli bychom také vědět, jak správně nakupovat. V současné době nám v obchodech nabízejí celou škálu potravin. Při nakupování se musíme ohlížet na výživnou hodnotu, obsah tuku, minerálních látek a vitamínů. V neposlední řadě bychom se měli zabývat ekologickou úpravou a zpracováním výrobku. Zda můžeme použité obaly, sáčky, láhve a fólie po dalších úpravách znovu použít. Tím šetříme nejen životní prostředí, ale i naše peníze.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3712
56_vylet_2809-1033
P6265907
P5303060
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.