Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Čínské gigantické jeskyně

Čínské gigantické jeskyně

S peleologové v čínské provincii Čchung-čching zkoumali jeskyně. Tyto jeskyně jsou velmi zvláštní tím, že mají vlastní nezávislé počasí, které je nezávislé na okolí. V jeskynním klimatu existuje voda v různých skupenstvích, mlha mraky. Tento jeskynní systém je znám už delší dobu, ale nikdy jej nikdo neprozkoumal.

Některé vstupy jeskyní byly používány horníky. Hlavní průchody jsou hluboko v jeskyních a nikdy tam neproniklo denní světlo. V těchto místech ještě nikdy nikdo nebyl. Například jedna jeskyně v tomto systému má 51 tisíc krychlových metrů, protékají zde potoky a mají vlastní vegetaci.

Speleologové se komínem spustili do 250 metrové hloubky. Při sestupu se pohybovali oblakem, který nemohl uniknout na povrch. Oblaky se tvoří, když vlhkost stoupá do výše, kde ve velkém prostoru je chladný vzduch a brání úniku z jeskynních prostor.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3744
rovna_prava_pro_vsec...
IMG_1222
luhacovice-15
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.