Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Krejčovství

Krejčovství

D o krejčovství přicházíme tehdy, když si chceme nechat na míru ušít určitý oděv. První otázka, kterou nám krejčí položí je, jaký oděv si budeme přát ušít a za jak dlouho. Krejčí nebo krejčová nám změří délku rukávů, obvod hrudi a pasu. Na ramena jsou v některých případech přidány vycpávky. Po změření nás už zajímá pouze to, abychom si vybrali vhodný a slušivý střih, dobrý materiál a stanovili termín, kdy si máme přijít oděv zkusit.

V tomto stavu se dá ještě lecos změnit. Délku můžeme změnit, rukávy prodloužit nebo zkrátit nebo jinak upravit výstřih. Někdy přicházíme do krejčovství pouze s prosbou, aby nám přešili oděv, který již vyšel z módy, ale nám se materiál stále líbí a rádi jej nosíme.

Žena je trochu tvor marnivý, chce se cítit hezky a samozřejmě chce hezky vypadat a líbit se okolí. Mezi jeden z předních krášlicích prostředků patří módní oblečení. Vhodně zvolený oděv dokáže zvýraznit krásnou postavu, něžné linie těla, nebo naopak může ukrýt a zamaskovat drobné nedostatky. Oblékat se vkusně a elegantně vyžaduje určitou dovednost.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3769
hipo2
IMG_0204
m-r-polsko2011-17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.