Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zaměstnání, aneb bez práce nejsou koláče

Zaměstnání, aneb bez práce nejsou koláče

C o je to vlastně zaměstnání a jaké druhy máme? Ať děláme cokoliv, vždy musíme přidat trochu lásky a trpělivosti. Zmíním se zde o některých zaměstnáních. Jeden z mnoha důležitých řemeslníků byl od dávných věků švec. Obstarával boty nejen pro svou rodinu, ale i pro vesnici nebo město, ve kterém žil. Dnes jsou boty většinou vyráběny strojovou výrobou.

Mouku mlel z obilí mlynář. Potom lidé mohli upéct chléb, buchty a voňavé koláče.

Autobusem nás na požadované místo dopraví řidič, letadlem pilot a lodí kapitán.

Instalatér opraví kapající kohoutek, zrezivělé těsnění a vodovodní trubky. Spolu s elektrikářem se postará o drobné závady v domácnosti. Elektrikář opraví rozbitou pračku i žehličku.

Z rádia na nás promlouvá příjemný hlas hlasatele. Sdělí nám informace o tom, co se právě kde děje a zkrátí nám dlouhou chvíli.

Zlatník nám zhotoví krásné šperky ze zlata, stříbra a drahých kamenů.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-09
konf-bez-barier21
luhacovice-18
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.