Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Naše zdravotnictví – nemocnice sosna

Naše zdravotnictví – nemocnice sosna

P rotože mám delší dobu zdravotní potíže, navštěvuji různá ambulantní oddělení, na kterých jsem vyšetřovaná a pak i hospitalizovaná. Musím ale říct, že ne vždy jsem spokojena s přístupem zdravotních lékařů a sester. Třeba když jsem šla na kontrolu na chirurgickou ambulanci po operaci, pan doktor mě ani nevyšetřil, jen něco napsal, a když sestřička podotkla, že je to bez poplatku, ohradil se, že s poplatkem! Řekla mu, že se ani na mě nepodíval, otočil se ke mně a řekl, „vždyť se dívám“!!!!  Hlavně, že jsou stále nespokojení!!!

Po nějaké době jsem byla hospitalizovaná na neurologickém oddělení. Na mém pokoji se vystřídalo hodně pacientek s různým onemocněním. Jednou měla službu hodně nepříjemná sestřička. Zrovna přivezli paní, po nějakém záchvatu, byla slabá, a špatně viděla. Když chtěla na záchod, donesla jí mísu, prý že nechodí, stála u ní a pořád mlela dokola, dělejte, nemám na starost jen Vás! Jasně, že jí to nešlo, vyhodila mísu a se slovy „pořád si vymýšlíte“ odešla. Po večeři si chtěla paní vyčistit zuby, sestra se strašným hlasem spustila, že pořád něco chce, že nemá čas a zuby si vyčistí ráno! Bylo mi jí líto, proto, když paní něco potřebovala, pomohla jsem jí, najíst, podala čaj, přikrývala, jen aby už tam sestra nepřišla, která nemá cit a zájem! Konečně bylo ráno, vystřídaly se směny a úplně jiný přístup. Paní pomohly na toaletu, jaké bylo pro mě překvapení, že paní chodila, prostě se jen sestřičce nechtělo!

Je toho hodně, co jsem tam zažila, nechci všechno popisovat. Mám z toho hrůzu, co bude, za pár let třeba i já budu nemohoucí se o sebe postarat a dostanu se k takovému zacházení! Přece tam nejsme my pro ně, ale oni pro nás! Mají léčit a pomáhat! A pokud si toto neplní, nemají tam co dělat.

Anna  Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2010-08
p1050775
p1140797
p1140664
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.