Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zázračný pramen Lurdy

Zázračný pramen Lurdy

J ihofrancouzské město Lurdy se stalo synonymem zázraku. Předchází tomu událost z roku 1858, kdy se zde má několikrát zjevit sama Panna Marie. Její první zjevení dosvědčuje 14letá dívka jménem Bernadetta Soubirous. 11. února 1858 jde se svou sestrou a kamarádkou sbírat dříví. U skály Massabielle chtějí dívky přebrodit řeku. Zrovna lurdské zvony začínají odbíjet poledne, když Bernadetta spatří v jeskynním otvoru bílou postavu dívky, která jí kyne a usmívá se. Na ruce má růženec a vypadá přesně jako ztvárněná Panna Marie na obrazech místních kostelů.

Její společnice žádnou postavu neviděly, ale Bernadetta se vrací na místo ještě osmnáctkrát, protože se zjevením údajně komunikuje. 24. února 1858 ji Mariánské zjevení dovede až k domnělému podzemnímu prameni a dává radu, aby se napila vody z pramene, umyla v něm a pojedla okolní byliny. Země je však vyschlá, a tak do ní dívka zaboří prsty a vyhloubí díru. Do úst si dá trávu, kterou vytrhala a hlínou si potírá obličej. Přihlíží tomu zástup zvědavců a věřících, scéna je však naprosto znechutí a pokládají Bernadettu za blázna. Druhý den se však ukáže, že na místě, kde Bernadetta hrabala, vytryskl pramen průzračné pramenité vody.

Zvěsti o této události se brzy rozkřiknou po širém okolí. Do jeskyně začnou chodit zástupy nemocných a pramen vody se má stát lékem na všechny neduhy. Zhruba 7 tisíc lidí proklamuje, že bylo zázračně vyléčeno. Přesto církev uzná jako pravý zázrak pouze 67 případů.

Infekci, nádory, těžkou tuberkulózu, to všechno a mnohem více má lurdský pramen moc vyléčit. O Lurdy se začínají zajímat odborníci z řad lékařů, chemiků či biologů a snaží se zjistit, zda voda obsahuje nějaký zvláštní prvek, který by mohl za desítky uzdravení. Kromě vyššího obsahu minerálních látek však nic nenajdou. Od roku 1883 funguje v tomto místě Lurdská lékařská kancelář, jejíž členové pečlivě prověřují ty nejzajímavější případy. Nyní používají i CT nebo biopsii k posouzení, a pokud zhodnotí případ jako pozoruhodný a nevysvětlitelný, postupuje dále k Mezinárodnímu lékařskému výboru. Členové tohoto orgánu jsou experti z různých oborů a dle přesných instrukcí mají odhalit skutečnou povahu domnělého zázraku. Diagnóza pacienta, který měl být vyléčen zázračným pramenem, musí být ověřena a potvrzena a stav musí být označen jako nevyléčitelný.

V sílu a moc lurdského pramene uvěřil témeř celý svět, což dokládá 200 miliónů poutníků, kteří jej dosud navštívili, a ikdyž mnozí z nich nedostali nálepku zázračného případu, proslavili se svým uzdravením z pramene Lurd po celém světě a dávají naději dalším nemocným, jejichž zástupy u pramene svědčí o neutuchající víře ve výjimečnost této „živé vody“.

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1225
P6231599
v-dolina2011-18
22_zahajeni_2609-135...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.