Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Věříte ezoterikům?

Věříte ezoterikům?

Z aujalo mě, že jsem viděla několikrát v televizi různé věštce a kartářky, které „spolehlivě“ radí, co máme dělat, jak se zachovat v různých životních situacích. Nevím, tito lidé mě docela děsí, jsou tak sebejistí, tváří se, že se nikdy nemohou zmýlit. Mají velmi divné metody a někteří na jejich radách staví velmi důležité životní kroky.

Nejdříve se zaměříme na grafology. Jsou vyhledáváni personalisty, aby odhalili, jaký je adept na dané pracovní místo. A při tom by byla stejná pomoc astrologa či numerologa, protože je nutná intuice, a ta je vždy subjektivní. Grafolog musí se hodně o písmu naučit. Pracuje s ručně psaným textem a radí manažerovi, který uchazeč je nejvhodnější. Stejně numerolog se musí o svém oboru hodně naučit a může podle data narození poradit, kdo je nejvhodnější. Grafolog může odhalit alkoholismus, neschopnost navázat vztah.

A teď se blíže podíváme na velmi oblíbenou rekvizitu esoteriků, křišťálovou kouli. Sedíte proti věštci, díváte se upřeně do koule. Věštec sděluje, co všechno v kouli vidí a přitom sami nevidíte vůbec nic, jen průzračnou kouli. Ezoterici tvrdí, že vidí nehmatné obrazy a umí je vysvětlit. Velmi podezřelá praktika. Místnost, kde se z koule věští, bývá mírně osvětlená a koule leží na tmavé podložce. Vše napomáhá k lepšímu vidění pohybujících se útvarů. Věštec se uvádí do alfa spánku, soustředí se, a postupně odpoví na dotazy. Opět se pracuje s velkou intuicí a představivostí.

Součástí diagnózy schizofreniků je slyšet hlasy. Sdělení schizofreniků je někdy velmi zajímavé a přesvědčivé. Mohou být důsledkem halucinací. Sdělení přichází jasně vysvětlené a není třeba nic domýšlet. Nikdy neví, kdy slyšení nebo vidění přijdou. Mohou je trénovat meditacemi. O jejich daru můžeme polemizovat, ale opět se zde setkáváme s intuicí.

Je na nás, čemu věříme a zda tíhu rozhodnutí za svoje kroky přeneseme na podobné „rádce“. Jsou to opravdu výjimeční lidé, co vidí do budoucnosti i do nás, nebo jsou to jen lidé, co si pomocí naší důvěry zvyšují životní úroveň?

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9120
konference-karvina03
hipo4
35_zahajeni_2609-175...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.