Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Koňská mast

Koňská mast

N ázev koňská mast se udává pro výrobky, které jsou vyrobeny z bylin a rostlinných extraktů podle tradiční a prověřené receptury. Podporují léčbu svalů, kloubů, páteře, cévního a lymfatického systému.

Složení bylin v těchto mastech je různá, ale základ vždy tvoří směs bylin a léčivých rostlin, které mají funkci preventivní a ozdravnou na určité zdravotní problémy. Většinou se jedná o směs 25 bylin. Nejúčinnější v masti je kaštan koňský, dále kostival lékařský a jalovec obecný. Některé masti mají zesílený účinek tím, že je v nich větší množství bylin. Ty jsou pak označované jako forte. Vyrábějí se chladivé, nebo hřejivé masti.

Koňská mast hřejivá se používá pří chronických a bolestivých problémech s pohybovým aparátem a křečovými žilami. Ulevuje od bolesti kloubů, svalů, páteře, revmatických a ischiatických problémech. Při používání hřejivé koňské masti dojde k intenzivnímu prohřátí a k prokrvení. Tím se zvýší působení účinných látek. Je dobré ji použít před zátěží.

Koňská mast hřejivá forte je to samé, jako hřejivá koňská mast, ale obsahuje větší množství bylin, hlavně kaštanu koňského. Je tedy silnější.

Koňská mast chladivá se používá proti pocitu těžkých nohou, proti únavě a pro osvěžení svalstva. Dále pro pacienty, kteří mají dlouhodobé problémy s pohybovým aparátem. Rovněž příznivě působí na cévní systém. Koňská chladivá mast vyvolá intenzivní osvěžení a prokrvení. Díky tomu dojde ke zvýšenému účinku prospěšných látek. Mast se používá ráno, přes den i večer. Je vhodná po fyzické námaze.

Koňská mast chladivá forte má opět ty samé účinky jako koňská mast chladivá, ale je intenzivnější.

Koňská mast se používá k léčbě
  • artritidy
  • revmatismu
  • zánětu šlach a kloubů
  • bolesti svalů
  • bolesti páteře a zad
  • křečových žil
Koňskou mast můžou používat běžně lidé se zdravotními problémy, nebo také profesionální maséři a terapeuti. Výhodou koňské masti je její poměrně nízká cena a velká účinnost.

Způsob použití

Na postižené místo se nanese přiměřené množství masti a vmasírujeme do pokožky. Je zapotřebí zabránit, aby mast nevnikla do očí, na sliznici, nebo poraněnou kůži. Pro větší účinnost můžeme udělat zábal, kde použijeme více masti. Na křečové žíly mast jen jemně naneseme.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062150
08
P6231580
edf-tour-2010-bielsk...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.