Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Přírodní léčba rakoviny, zkuste houby

Přírodní léčba rakoviny, zkuste houby

H ouby, které dokáží bojovat s rakovinou. V Asii se houby používají po tisíce let a v současné době i západní věda potvrzuje, že mají protirakovinné, protizánětlivé a antivirové účinky, které dokáží bojovat s rakovinou,ale také chrání játra. Za jednu ze složek zvyšující imunitu je beta glukan.

Do nejužšího výběru se dostalo těchto šest hub: Reishi, Shiitke, Coriolus Versicolor, Cordyceps, Maitake a černá stromová houba čaga. Nejlépe se uplatnila houba Reishi. Nejdříve to byla červená houba Reishi. A také musím podotknout, že mezi ně patří nám všem známá Hlíva ústřičná.

Reishi (lesklokorka lesklá) se používá při léčbě rakoviny a ke zlepšení vitality a síly. Zlepšuje imunitní reakci organismu a zmírňuje vedlejší účinky chemoterapie.

Shiitake (houževnatec jedlý), houba známá v kulinářských a gurmánských kruzích, se rovněž používá jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny protože posiluje imunitní systém.

Coriolus versicolor stimuluje imunitní systém a má protinádorové účinky. Je dokonce základní složkou PSK, jednoho z nejúčinnějších lékú také proti rakovině.

Cordyceps sinensis (housenice čínská) stimuluje váš imunitní systém a chrání ledviny před vedlejšími účinky chemoterapie.

Maitake, neboli trstnatec lupenitý patří v japonské kuchyni, k nejpopulárnějším houbám. Pomáhá tělu při boji s infekcí a svými antioxidačními vlastnostmi, chrání buňky a snižuje zánětlivý faktor enzymu, čímž pomáhá při zánětlivých onemocněních, jako například artritida. Maitake může také zpomalovat růst a šíření rakoviny.

Poslední houbou je Inonotus oliguus, čaga neboli rezavec šikmý. O této houbě se ještě nikdy nepsalo, ale tato houba je tradičně používaná v Rusku a Východní Evropě jako prostředek s potenciálně protirakovinnými účinky. Obsahuje betulin, prekurzor kyseliny betulinové, která zase tlumí rakovinu podporující enzym. Stejně jako houba Agaricus Blazei Murill (žampion brazilský), která se do výběru neprobojovala, podporuje atetózu, při kterém rokovinové buňky samy sebe zničí.

Není snadné o rakovině psát, nebo-li ji třeba nedej bože mít. Je to onemocnění, které zasáhne nejen jedince, ale i blízkou rodinu a to i ty nejbližší. Buď se s tím nemocný vyrovná a začne bojovat, nebo to psychicky nezvládne a s nemocí vůbec nebojuje, nebo-li se proti ní nepostaví. A záleží také hodně na nás, jak začneme nemocného psychicky podporovat. Tahle nemoc je velmi zákeřná a krutá, ale je potřeba se proti ní postavit.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P1100019
edf-tour-2010-bielsk...
16
okolo-msk2011-601
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.