Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Fíky jsou zdravé

Fíky jsou zdravé

F íky pocházejí původně z Orientu. V dnešní době se pěstují hlavně v teplých krajinách, zejména v Řecku, Portugalsku v Chorvatsku a v jiných teplých evropských zemích. Fíky můžeme pěstovat i u nás, ale v květináči, který na zimu musíme přemístit domů. Fíky konzumujeme čerstvé, sušené, nebo konzervované.

Fíky obsahují v čerstvém stavu až 25 % cukru, jsou bohaté na vitamíny C, A, B1 a vápník. Nejlepší jsou k různým nezdravým sladkostem. Jsou stejně sladké a chutnají stejně dobře, jsou mnohem stravitelnější a hlavně nepůsobí na tloušťku. Obsahují hodně vlákniny, snižují hladinu cholesterolu a nerozpustnou vlákninu, která chrání před zácpou a různými střevními poruchami. Vysoký obsah látek, který vytváří slizy, způsobuje to, že jsou lepším projímadlem než léky z lékárny, které mají nežádoucí účinky na náš organismus. Několik fíků denně pomůže a hlavně udržuje naše střeva v dobrém stavu.

Jeden jediný fík za hodinu zažene hlad na celé dopoledne, nebo odpoledne, skvěle vyživuje jak nervy tak i mozek a ještě pomáhá se zbavit nadbytečných kilogramů. Bílý povlak, který vidíme na sušených fících, není plíseň, ale zkrystalizovaná glukóza, která dodává plodům zvláštní sladkost.

Fíky pomáhají:
  • Při únavě, nízké výkonnosti
  • Podporují schopnost soustředění
  • Mírní obtíže během menstruace
  • Pomáhají redukovat hmotnost
  • Zbavují nervového napětí
  • Regulují trávení a podporují zdravou střevní flóru

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062151
rovna_prava_pro_vsec...
70_2soutezni_den_290...
IMG_1018
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.