Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Holandsko – poznejte zemi nejen tulipánů

Holandsko – poznejte zemi nejen tulipánů

H olandsko (Nizozemsko) je jedna ze čtyř zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě. Tato země je nížinatá na pobřeží Severního moře. Na východě hraničí s Německem a na jihu s Belgií. Hlavním městem Holandska je Amsterdam. Tato země je známá nejenom pěstováním tulipánů a jiných okrasných květin, ale také díky dřevákům, sýrům, vodním kanálům a v neposlední řadě větrným mlýnům.

Spousta turistů láká do této země tzv. „zakázané ovoce“, které představují lehce oděné slečny v prosklených výkladech a omamná vůně marihuany. Vedle většiny Nizozemců zde žijí menšiny přistěhovalců z Maroka, Indonésie a Turecka. Najdeme zde širokou škálu kultur a národů.

Přestože je Nizozemské království malá země, nachází se v něm mnoho míst, které byste měli navštívit. Nejvyšší instituce můžeme najít v Haagu, které je centrem i pro několik evropských organizací. Co se týče památek, je Nizozemí velmi bohaté. Může Vám nabídnout spoustu muzeí, zámků, hradů.

Nizozemci vědí, jaká je jejich největší devíza. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva největší expozice květin ve volné přírodě v květinovém parku Keukenhof. Ročně za touto návštěvou vyráží spousta turistů. Tento park je největší v celé Evropě, vznikl v roce 1830, má asi 32 hektarů a spravuje ho 24 zahradníků. Každý rok tam vyroste 6 – 7 mil. tulipánů různých barev. Tulipánům se díky kvalitní půdě v Holandsku velmi daří. Mimo tulipány tam můžeme spatřit narcisy, hyacinty, orchideje, keře, stromy a nádherné sochy, které jsou ozdobou tamního parku. Tulipány patří mezi symbol Holandska. Cibulky se každý rok vyvážejí po miliónech ze země. Málokdo ví, že tulipán má domovinu v Asii oblasti Turecka.

Tulipány a pěstování jiných květin nejsou jedinou chloubou Holandska, ale také výbornými sýry. Sýrové trhy v této zemi jsou velmi populární.

Nizozemí je nížinatá země, tamní lidé hojně jezdí na kolech. Cyklostezky jsou krásně sjízdné, nenáročné i pro začátečníky. Pro děti bude asi nejzajímavější návštěva místní ZOO Artis, jež je spojená s botanickou zahradou nabízející působivý skleník s tropickým deštným pralesem a geologické muzeum.

Holandské podnebí je velmi podobné tomu anglickému. Klima je vlhké a spíše chladné. Pokud se chystáte do Holandska, je třeba využít letní měsíce. V tomto období je tam velice příjemné počasí.

Pokud chcete v této zemi zažít něco neobvyklého (netradičního), jste na správné adrese. Město žije bohatým nočním životem a poskytuje širokou nabídku zábavy od hudby, přes divadlo, tanec a noční kluby, v nichž vystupují umělci z různých částí světa. Místní podniky jsou známé nevázanou zábavou a tím, že se v nich běžně konzumuje marihuana a hašiš. Turisté z celého světa se sem sjíždějí, aby zakusili zakázané ovoce. Prostituce v Holandsku má dlouholetou tradici. Když se setmí, v uličkách lásky rozžínají červené lampičky, je zde několik stovek výkladních skříní, v nichž postávají prostitutky ze všech ras a rozměrů. Když si turista vybere nějakou z nich, stačí zaklepat na sklo a pak už jen čekat, až ho pustí dívenka dovnitř. Tam se dohodne cena a pak se zatáhne závěs.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

11_prijezd_2509-1756
P6265920
IMG_0131
v-dolina2010-17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.