Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Pilulky na hubnutí – velmi pochybný zázrak

Pilulky na hubnutí – velmi pochybný zázrak

K do z nás, co máme nějaké to kilo navíc, by nerad zeštíhlel rychle a bez nejmenších omezení a námahy. Je to krásná představa, vzít si pilulku a být o nějaké deko lehčí. Nemuset se omezit ve sladkostech a lahůdkách. Nemuset běhat po lese či poli a mučit se ve fitcentru. Jak příjemně by se lenošilo a papalo mít za sebou takovou zázračnou pilulku. Na moji e-mailovou adresu chodí velká spousta nabídek takových zázraků. A při tom vůbec netuším, kde kontakt získali.

Takže by stačilo jen pár „kliků“ a zázrak je doma. Má to ovšem háček, zázrak se nekoná. Kilíčka se drží, nemizí. Proč, když výrobce slibuje stoprocentní účinnost? Vždyť fotky přece nelžou, z pánů a dam, poněkud neforemných proporcí jsou štíhlí a veselí lidé. Čteme nadšené komentáře opěvující úžasné účinky bez nejmenší námahy. Co mohu ztratit, když to nebude fungovat, mohu vše vrátit. Firma slibuje navrácení peněz.

Jen ze zvědavosti jsem zkoušela kliknout na webové stránky jedné firmy. Stránky působí nadšeně vypadající, dáma básní o pilulkách v superlativech. Zjišťuji, že daná stránka je nesolidní a navíc zavirovaná. Prostě jeden velký podvod. Zkouší nás obalamutit fiktivními studiemi. Žádní skuteční lidé se po jejich zázraku nezbavili přebytečných kil. Možná lidé na fotografiích ani netuší, že jejich fotka je na takovém webu a někteří hubnou s více zázračnými prostředky. Vemlouvají se nám velkými akcemi, které jsou pouze teď a pouze pro nás. Ale nikdy žádnou slevu nezískáte. Nezhubneme ani deko (pokud po hodech, při kterých spoléháme na náš malý zázrak) nepřibereme ještě víc.

Zajímalo by mě, zda by peníze vrátili, pokud by se slibovaný zázrak nedostavil. Nemám odvahu celou záležitost prozkoumat. Takoví obchodníci ve mně vzbudili nedůvěru. Zaslechla jsem, že jistá paní se peněz nedočkala, kdo ví..

Všichni víme, že zbytečných kil nastřádaných za léta hřešení se nezbavíme žádnou pilulkou, ale jenom a pouze správnou životosprávou. A přesto se najdou tací, kteří uvěří a objednají a zvyšují životní úroveň obchodníkům, o jejichž etice se dá pochybovat.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303047
v-dolina2011-04
okolo-msk2011-201
septik
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.