Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Překvapivé tajemství

Překvapivé tajemství

J ednu dobu Tereza zářila štěstím. Vzala si úspěšného a hezkého muže, který k ní byl pozorný. Po třech letech začalo být chování jejího Vojty podezřelé. Vojta měl dobrou práci i kamarády v kolektivu. Čím dále, tím méně strávil čas doma s Terezou, která už toužila i po dítěti, ale vůbec se ji nedařilo Vojtu přesvědčit, že už je na něm docela čas zapracovat, ale naopak se jí Vojta více vyhýbal, byl odtažitý.

Stále si něco domlouval s kamarády z práce. Jednou to byl fotbal, podruhé zase chtěl kolega Aleš pomoci s počítačem, pak zase služební cesta a neustále dokola nějaké záminky, aby se z domova mohl vzdálit. Aleše a jeho Katku sice Tereza znala, ale zatím se neodvážila se jich vyptávat, i když měla na ně telefonní číslo. Víkendy, kdy si myslela Tereza, že si společně užijí, strávil její muž jinde, údajně s kamarády, až si Tereza začala uvědomovat, že již není tak pozorný, že je doma spíše sama. Ani si už nepamatovala, kdy byli spolu intimně. Nechtěla naléhat ani vyvolávat hádku, ale začala mít předtuchu, že ji manžel podvádí s jinou a podezíravější k jeho výmluvám s kamarády.

Pak se stalo, že měl Vojta odjet na služební cestu s kolegou Alešem. Po odchodu zavolala Tereza Katce a nenápadně se jí poptala. Dozvěděla se, co již tušila, že žádná služební cesta se nekoná. I tak ji to úplně ochromilo a začala přemýšlet, že si počká na Vojtu, až se vrátí a pak na něj udeří.

Vojta přišel domů v noci. Ubrečená Tereza již na něj čekala a zprvu mu navrhla, že si promluví. Vojtovi neušlo, že Tereza plakala, vyhnul se jí a beze slova si začal balit věci. To ale už Terezu popudilo tak, že na něj začala křičet, že tu jeho „couru“, co rozbila jejich manželství, najde a vyškube vlasy. Vojta jen odvětil, že jí už nemá síly dále lhát, že nemá cenu jej hledat a tropit scény. Za rozvodem, že si stojí každopádně. Po rychlém sbalení věcí stejně rychle odešel a zanechal Terezu s nezodpovězenou otázkou „proč“.

Tereze to nedalo, aby po Vojtovi nepátrala, ale dozvěděla se pouze, že se odstěhoval do blízkého města. Byla zvědavá na tu, která jí dokázala odloudit muže, který ani nechtěl vzniklou situaci s ní prodiskutovat. Neviděla ani problém v ničem, že by se musela Vojtovi znelíbit.

Brzy tomu chtěla náhoda, aby se Tereza netrápila otázkou „proč“ či spíše pro „koho“ ji její Vojta opustil. Nakupovala ve velkém nákupním centru města, do kterého se Vojta odstěhoval a tam ho zahlédla. To, co viděla, jí vyrazilo doslova dech a ještě dlouho poté přemýšlela, čím svému muži vlastně v manželství byla. K jejímu Vojtovi totiž najednou přistoupil nějaký mladý muž, něžně ho objal, políbil a pak spolu v závěsu odkráčeli.

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1012
rakousko2011-13
55_vylet_2809-1031
v-dolina2011-13
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.