Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Léčení drahými kameny, minerály a péče o ně

Léčení drahými kameny, minerály a péče o ně

K rystaloterapie nebo také lithoterapie, jak se toto léčení nazývá, se datuje již do období starého Egypta, antiky i středověku a nám přišlo do povědomí s rozšířením ezoteriky a alternativní medicíny. Je to léčebná technika, která má schopnost emitovat pozitivní energetické záření. Působí na úrovni duchovní, duševní, mentální a zdravotní.

Kameny mohou často vypomoci lidem, kteří mají různé zdravotní problémy. Například jejich energetická vodivost k předávání energie, magnetické vlastnosti k léčení revmatických chorob. Kamínky se mají vybírat intuitivně, takže pokud se nám nějaký zalíbí vzhledem či vibracemi, je údajně ten pravý. Dáváme pozor na kvalitu, protože některé druhy jsou barveny (tyrkysy) a tím ztrácejí na hodnotě léčivých vlastností. V krámcích a na jarmarcích je většinou prodávají podle znamení zvěrokruhu, ale pokud chceme, aby působily na určité nemoci, vybíráme je podle připisovaných léčebných vlastností. Působí na významná energetická centra - čakry, přikládáním na dotyčné body na těle. Jednotlivé body čaker mají svou symboliku barev a mohou se používat kameny i podle těchto barev. Nejuniversálnější pro všechny body čaker je přírodní křišťál, který má nejrozšířenější spektrum léčivých vlastností. Některé kameny se dávají do vody, která takto nabita je také účinná a nejen pitím, ale také omýváním při různých kožních problémech. Používáme nejlépe vodu pramenitou, nikdy s bublinkami.

Když si přineseme domů kamínek, musíme ho nejdříve očistit, protože prošel mnoha rukama a takto do sebe nasáknul cizí energii. Většina se nakládá na pár hodin do vody s několika lžícemi mořské soli a potom se ještě opláchne pod tekoucí vodou a nabíjí na sluníčku. Musíme však dávat pozor na kamínky, kterým by sůl uškodila, to je např. Malachit, Angelit, Tyrkys a na ty, které jsou choulostivé na vodu jako Selenit, Lapis lazuli, Halit, Tyrkys.

Takové opláchneme jen krátce a hned usušíme. Nejlépe je použít pramenitou vodu ze studánky či potůčku. Některým zase vadí slunce např. Ametystu, Růženínu. Takové se vystavují na měsíčním světle. Když je nabíjíme, podložíme je čistou přírodní látkou třeba kouskem plátna, bavlny a takto je také zabalené ukládáme, aby opět neabsorbovaly energii ze svého okolí. Dají se také vystavit v prostoru určité druhy, které eliminují škodlivé záření geopatogenních zón a elektromagnetického smogu z PC, mobilů apod., jako je např. Šungit, Záhněda, Fluorit, Ametyst, Jaspis a mnoho jiných.

Tím, že kámen používáme přikládáním na tělo, držením po určitý čas v ruce nebo vystavením v prostoru, absorbuje škodlivé vibrace naši nemoci, záření a různé neharmonické aspekty. Často do něj vkládáme více bolesti, nevyřešených konfliktů, blokád, než unese. Musíme dávat pozor, protože kámen se po určitém čase touto negativitou nasytí a pak působí zcela opačně, že ji vydává zpětně a někdy i s několikanásobně větší razancí. Může dostat trhliny nebo se rozpukne úplně. Jakmile pocítíme jeho tíhu a nepříjemný žár, dopřejemu mu opláchnutí pod tekoucí vodou a odpočinek. Očistnou lázeň v solném roztoku provádíme podle četnosti užívání a závažnosti onemocnění. Uvádí se doba 6 týdnů až čvrt roku.

Na závěr ještě dodám, že není zrovna dobré nosit šperky s vsazenými drahými kameny po našich babičkách, byť byly chemicky ošetřeny. Používaly je mnohdy po celý život a jejich energií, nemocemi a různorodými zažitými negacemi jsou poznamenány. To už ale záleží na nás, zda věříme, že mají drahokamy a minerály svůj význam, sílu a moc léčivých vlastností nebo si je kupujeme jen pro ozdobu.

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
p1050679
73_2soutezni_den_290...
IMG_0129
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.