Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Nadace ČEZ pomáhá občanům postiženým roztroušenou sklerózou

Nadace ČEZ pomáhá občanům postiženým roztroušenou sklerózou

R oska Frýdek-Místek si v červnu letošního roku splnila sen a uskutečnila díky finanční pomoci Nadace ČEZ společný prodloužený víkendový rekondiční pobyt v hotelu Duo na Horní Bečvě. Sešlo se nás 25 členů organizace. Díky tomu, že objekt je bezbariérový, mohli s námi jet i lidé odkázáni na invalidní vozík se svými rodinnými příslušníky.

Denní program začínal ranní rozcvičkou a po snídani jsme společně cvičili v bazénu pod vedením vyškolených cvičitelů Věrky a Jarka. Individuálně probíhaly rehabilitační procedury, např. masáže, perličkové koupele, rašelinové zábaly, oxyterapie atd. Díky nádhernému počasí jsme odpoledne mohli trávit procházkami po okolí nebo společným hraním kuželek. Venkovní bazén byl pro nás bohužel díky své teplotě vody nedostupný. Společné odpolední cvičení bylo zaměřeno hlavně na cvičení na židlích, jehož se mohli účastnit i vozíčkáři se svými rodinnými příslušníky.

Přínosem pobytu bylo, že i zúčastnění rodinní příslušníci se naučili techniky cvičení, které mohou se svými blízkými praktikovat i doma a ulehčit jim tak život. Pobyt všem pomohl nejen po fyzické stránce, ale hlavně zlepšil psychiku všech členů.

Chtěli bychom tak vyjádřit své velké poděkování Nadaci ČEZ, protože bez její finanční pomoci bychom náš projekt nemohli uskutečnit.

Iva Honíšková
__________________________________________________
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

septik 3
img_9218
rovna_prava_pro_vsec...
p1140802
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.