Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zdraví prospěšná dýňová semínka

Zdraví prospěšná dýňová semínka

M ezi přírodní produkty, které mají široký rozsah účinnosti proti různým zdravotním neduhům, patří i dýňová semínka. Vědci zjistili, že koktejl léčivých látek obsažených v semíncích je prospěšný například proti problému většiny mužů, tzv. hyperplazii, tedy zvětšení prostaty.

Pro ženy je zase velmi prospěšný při postmenopauzálním syndromu, protože snižuje krevní tlak, návaly a bolesti hlavy a kloubů. Velmi příznivě působí také při problémech s ledvinovými kameny způsobenými tzv. šťavelanem vápenatým, semínka mají ochranný vliv na srdce, cévy a játra a zmírňují příznaky artritidy. Díky obsahu tryptofanu léčí nespavost a úzkost, dokonce působí jako protijed při otravách některými léky a chemikáliemi a také jako zbraň proti některým druhům střevních parazitů. Stručně řečeno, zdraví hledejte v přírodě i na místech, kde byste to možná ani nečekali.

Příroda kolem nás je plná zdraví prospěšných látek, které na naše tělo působí mnohem šetrněji než léky vyrobené v laboratořích farmaceutických firem.

Iva Niemczyková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231600
IMG_0128
16_zahajeni_2609-121...
P5303066
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.