Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Pozvánka na světový den roztroušené sklerózy (Roska)

Pozvánka na světový den roztroušené sklerózy (Roska)

R oztroušená skleróza je onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Nejčastěji propuká mezi 20. a 40. rokem věku, a to náhle z plného zdraví. Pacienti jsou tak vystaveni obrovské psychické zátěži a musí se vyrovnat nejenom se zdravotními potížemi, ale i s nejistou budoucností. Světový den roztroušené sklerózy připadá vždy na poslední středu v květnu.

Unie Roska již 21 let pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život. Sdružuje v 38 regionálních organizacích více než 3300 členů, kterým poskytuje služby v oblasti sociálního pracovněprávního a psychologického poradenství pro pacienty i jejich blízké.

Zelená je barva naděje. Vyjádři 29. května symbolicky zelenou barvou podporu lidem trpícím roztroušenou sklerózou.

Zdroj: Roska.eu


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
IMG_5432
IMG_0129
v-dolina2011-12
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.